Туреччина продовжує свою політику на “два світи” та залишається для українців дуже загадковою країною. З одного боку, вона не визнає анексію територій України та продає нам зброю, а з іншого, торгує з Росією та не вводить санкції.

Причиною може бути відкрита економіка та ігнорування влади.

Про це в одному з інтерв’ю розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, Туреччина чітко на стороні України, але вона не забороняє приватним компаніям торгувати з Росією.

Михайло Шейтельман зазначив, що позиція саме турецької держави чітко демонструє підтримку України у війні та засудження дій Росії.

Вони постачають нам усе для війни – це, по перше. А по-друге, вони відкрито та постійно кажуть, що усі території потрібно віддати, Росія повинна вивести війська з усіх окупованих територій, а Крим – це Україна. Немає куди бути більш послідовним на стороні України, – сказав політтехнолог.

Але при цьому в Туреччині зберігають торгівлю з Росією та отримують із цього вигоду. На думку, Шейтельмана, турецькі компанії не втрачають нагоди “підгодуватись на пораненій Росії”.

Туреччини як держави, а складова відкритої економіки цієї країни, компанії якої здійснюють цю торгівлю, а держава їм не забороняє.

Я не думаю, що це держава Туреччина. Цим не займається турецька держава. Просто – це вільна економіка, по-справжньому. Ті, хто були в Туреччині бачили, що це побудовано на підприємницькій ініціативі, що це шалена зростаюча економіка, – зазначив Шейтельман.

Політтехнолог зауважив, що Туреччина реагує на публікації, в який викривають турецький бізнес на наданні підсанкційних послуг або товарів російським компаніям. Так, наприклад турецький оператор з обслуговування літаків Boeing, Havas забезпечував краденим літакам російських авіакомпаній технічне обслуговування.

За словами Шейтельмана, після низки скандалів, публікацій та після того, як на це відреагували у Держдепі США й відправили цю реакцію до турецької влади, компанія Havas заявила, що може припинити таке обслуговування.