Економісти спрогнозували, коли чекати нового підняття мінімальної зарплати, – передає Корупція Інфо

Популярне: ШОК! ЖАХ!! ВІДСУТНІСТЬ СОВІСТІ!!! Журналісти показали люксовий автопарк працівників економічного управління СБУ (ВІДЕО)

 

У січні 2017 року мінімальна зарплата в Україні була підвищена з 1600 до 3200 гривень. В цьому році нових сюрпризів чекати не варто, проте вже в наступному році мінімальну зарплату можуть проіндексувати.

“Середня заробітна плата по країні до кінця року перевищить 7000, мінімальна заробітна плата – 3200. Але в наступному році мінімальна заробітна плата зросте”, – заявив прем’єр Володимир Гройсман.

До кінця року мінімальна зарплата становитиме всього 45% від середньої. Наступного року її необхідно піднімати, вважає старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень при НАН Лідія Ткаченко.

“Коли у нас уряд в минулому році вирішив відірвати мінімальну зарплату від прожиткового мінімуму, він не вигадав, чим це замінити. Потрібне нове рішення, на що орієнтуватися, як тепер встановлювати мінімальну зарплату. Об’єктивно кажучи, добре, коли мінімальна зарплата – 60% від середньої “, – розповідає Ткаченко.

За її словами, тоді було б більше стимулів працювати на будь-якій роботі.

Закон “Про державні соціальні стандарти” говорить, що мінімальні доходи українців повинні рости як мінімум на рівень інфляції. При цьому Нацбанк прогнозує, що в наступному році ціни виростуть на 8%. Щоб компенсувати інфляцію, мінімалка в 2018-м має зрости як мінімум до 3456 гривень.