Якщо субсидію на комунальні послуги нараховано, але в листопаді 2018-го платіжка за газ чи тепло прийшла без її врахування, допомога все-одно буде нарахована. Її наявність і розмір можна перевірити в реєстрі субсидіантів.

Як повідомляється на сайті teplo.gov.ua, якщо субсидію ще не нараховано, українцям доведеться оплачувати свій обов’язковий платіж, який було розраховано до сплати за воду, світло та газ у вересні 2018-го.

"Якщо управління соціального захисту населення прийняло у сім’ї документи на оформлення урядової знижки у сплаті житлово-комунальних послуг, субсидія їй буде обов’язково призначена з моменту оформлення заяви, та відповідно буде здійснено перерахунок з місяця призначення житлової субсидії", – зазначається у повідомленні.

Варто нагадати, що раніше в Україні в зв'язку зі стартом опалювального сезону Мінсоцполітики спростило правила для отримання субсидії, переклавши значну частину роботи щодо збору відповідної інформації на управління соціального захисту населення.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Для отримання урядової знижки на сплату комунальних послуг, достатньо подати заяву та декларацію про доходи, в якій потрібно вказувати тільки види доходів, інформація про які відсутня в пенсійній та податковій базі даних. Сам розмір виплат соціальні служби беруть із баз даних – як власної, якщо це стосується соціальних виплат, так і фіскальної служби, Пенсійного фонду, вузів, училищ тощо.

У низці регіонів у листопаді українцям прийдуть платіжки за комунальні послуги без вказівки розміру субсидій через некоректну роботу програмного забезпечення.