Мешканці багатоповерхівок тепер будуть витрачати менше при співфінансуванні капітального ремонту житлових будинків

Відповідне рішення прийняла Київрада 20 листопада.

Там переглянули діючу досі пропорцію 70/30. За нею місто вкладало в реконструкцію, технічне переоснащення та капітальний ремонт будинків (збудованих більше 10 років) більшу частину коштів. Мешканці ж оплачували 30% вартості робіт.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Але практика показує, що для приведення в порядок старого житлового фонду, потрібні значні кошти.

В результаті було відкориговано Положення про співфінансування реставрації, капремонтів і техобладнання спільного майна в багатоквартирних будинках. Тепер на окремі види робіт воно передбачає збільшення відсотка витрат місцевої влади.

Рішення стосується об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, ЖБК та комунального сектора. І відтепер запроваджується прогресивна шкала співфінансування витрат на переоснащення житлових будинків.

Так, наприклад, на капремонти і заміну ліфтів місто виділятиме не 70, а вже 95 відсотків, мешканцям ж доведеться зібрати 5 відсотків необхідних коштів. Повна вартість ремонту або заміни підйомників обходиться близько мільйона гривень, і для більшості громадян такі суми просто непідйомні.

При відновленні даху запропонована пропорція 90/10. Якщо ж потрібно провести капремонт інженерних мереж (в тому числі насосного і індивідуального теплопункту), то мешканцям будинку треба буде сплатити 15% витрат, інші повинні виділити з бюджету міста.

Всі інші види робіт покриваються городянами в рамках 30 відсотків від планової вартості.
 
Зміни повинні вступити в силу вже з 1 січня 2019 року.