В Україні з наступного року збираються підвищити пенсійні виплати вдвічі. Принаймні, так стверджує міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, збільшення мінімальної пенсії на 172 гривні до 1669 гривень для осіб старше 65 років і стажем роботи не менше 30 років для жінок і 35 – для чоловіків.

"Крім того відбудеться підвищення мінімальної пенсії за віком для інших пенсіонерів: з 1 липня – до 1564 грн і з 1 грудня – до 1638 грн" – заявив Рева.

У 2019 року в Україні діятимуть нові правила перерахунку пенсій. Розмір середньої по країні заробітної плати, який будуть враховувати при розрахунку виплати, піднімуть на 50% зростання зарплат і 50% інфляції.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Таким чином, мінімальна пенсія в 2019 році становитиме:

з 1 січня – 1497 грн;

з 1 липня – 1564 грн;

з 1 грудня – 1638 грн.

Тимчасова державна соціальна допомога призначається непрацюючій особі, яка досягла віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", але не має права на пенсійну виплату в зв'язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті, за наявності у нього не менше 15 років страхового стажу.

Розмір допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, максимальний розмір допомоги особам, які не мають права на пенсію, в 2019 році становитиме:

з 1 січня – 1 497 грн;

з 1 липня – 1564 грн;

з 1 грудня – 1638 грн.

У разі затвердження нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, органи соціального захисту населення проводять перерахунок раніше призначеної тимчасової допомоги з місяця встановлення нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, без звернення особи, якій призначено тимчасову допомогу.