Авторитетне американське видання Bloomberg випустило «Гід песиміста» на 2017 рік, в якому редакція намагається передбачити найважчі для світу події.
У минулому році прогноз Bloomberg вийшов досить успішним, журналісти передбачили перемогу Дональда Трампа в США і вихід Великобританії з Євросоюзу, повідомляє Корупція. Інфо
Видання припускає, що в 2017-му році світ може очікувати «Ялтинську угоду» номер два.
Ізоляціонізм Трампа і агресія Володимира Путіна змусять Німеччину зробити важкий вибір: очолити побудову військового облаштування Європи проти Росії або піти заради Трампа і погодитися поділити сфери впливу в Східній Європі, пише видання.
Після цього Путін відкликає своїх хакерів і перестає порушувати повітряний простір з допомогою своїх винищувачів, припиняючи втручання у справи США і Європейського Союзу. У відповідь Меркель і Трамп визнають владу Росії над Україною, Білорусією і Сирією.
В очах Путіна Росія відновлює свій авторитет через 26 років після розпаду Радянського Союзу, і він починає відкрито говорити про свою відставку після того, як досидить останній президентський термін. Після цього рубль починає зростання, і Росія повертається в глобальну економіку.
Вплив проросійських політичних партій може стати великою загрозою для глобальної політичної стабільності 2017 року. Ця загроза включає Болгарію, Молдову чи Естонію.
На 2017 рік Bloomberg пророкує перемогу Марін Ле Пен на президентських виборах у Франції і в наступні місяці проведення референдуму про вихід Франції з Євросоюзу. За образом і подобою Брекзита ось вам і Фрекзит. Також агентство пророкує кінець Шенгенської зони.
В Німеччині Ангела Меркель програє вибори. В Італії лідер популістського руху «П’ять зірок» Беппе Грілло прийде до влади і запустить ідею референдуму про повторне введення італійської ліри.
У Сполученому Королівстві Терезу Мей обжене і перевершить кандидат, який дотримується більш жорсткої лінії по Брекзиту.
У Греції економічна криза продовжиться, але на цей раз ніякої фінансової допомоги не передбачається.
У США популярність Дональда Трампа різко зросте, зокрема, завдяки серйозній податковій реформі.
З Каліфорнії почнеться формування політичної опозиції, яка виступає проти нового американського президента. «Калекзит» також побачить світло в знак протесту проти відсутності належних заходів з охорони навколишнього середовища.
Дональд Трамп призупинить членство США в НАТО та потім в ООН, «Ісламська держава» скористається цим міжнародним роз’єднанням, щоб поширити свій вплив у Центральній Азії і домогтися фактичного панування в Афганістані, зокрема, завдяки наркотрафіку.
Після того, як світ виявить, що Північна Корея вже остаточно в стані оснастити свої ракети ядерними боєголовками, політичний вплив США в Азії ослабне, що підштовхне Дональда Трампа попросити допомоги у Китаю.
Дональд Трамп відкладе процес нормалізації дипломатичних відносин між Кубою і США, що підштовхне острів до нового відкриття своїх дверей перед російськими спецслужбами в Гавані.
Російське шпигунське агентство, розташоване в 90 милях від Майамі виявляється дуже близьким навіть для Трампа, що напружує відносини з Путіним і повертає спогади про кубинську ракетну кризу 1962 року. Туризм та вантажні перевезення, особливо круїзні лайнери, страждають.
Вдаривши по #CrookedChina, так Трамп називає Китай, новий президент США напише твіт в 3:17 ночі в день своєї інавгурації, що він планує навісити на Китай ярлик маніпулятора валюти і ввести величезні тарифи на імпорт.
Поки він буде їхати в Білий Дім, Китай вже почне мстити, знецінюючи юань, скасовуючи замовлення на літаки Boeing і блокуючи продаж IPhone.
По мірі того, як будуть відбуватися події протягом року, китайські чиновники будуть стурбовані політичною боротьбою напередодні кадрових перестановок Постійного комітету Комуністичної партії в листопаді і різних поглядів на те, як оживити економіку, яка вже обтяжена боргами.
Саудівська Аравія і нафта
Зусилля заступника наслідного принца Мохаммеда бін Салмана диверсифікувати залежність найбільшого у світі виробника нафти від видобутого палива завершується провалом.
По мірі перетворення Ємену в дорогий королівський В’єтнам, щедрі субсидії замінюються новими податками, які призводять до зростання невдоволення через зниження рівня життя.
В той же час крихкий баланс сил в регіоні схилився до ворога Ірану, оскільки шиїтські прихильники роблять успіхи в Іраку і Сирії.
Саудівський палацовий переворот приводить до влади нового члена королівської сім’ї, який штовхає обраного спадкоємця в бік і припиняє реформи.
Трамп вирішує, що Близький Схід не є проблемою для Америки, а напруженість у відносинах між Саудівською Аравією та Іраном призведе до прямої збройної конфронтації.