Восени минулого року Росія вивела майже всі свої літаки з аеродромів Білорусі. Однак зовсім виключати їхнє повернення не варто. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко вважає, що Росія може повернути свою авіацію на білоруські аеродроми. Таким чином атак на той же останнім часом багатостраждальний Львів стане набагато більше.
На думку експерта, все залежить від ситуації й від того, які цілі поставлять окупанти та їхнє командування.
“Якщо буде бойове завдання впливати на північ України з використанням тактичної авіації, вони можуть спробувати це зробити”, — сказав він.
Однак, за словами експерта, загрозою для російських літаків тепер є не лише дрони.
“Північ України, Київ і Київська область захищені однією з найкращих багатоешелонованих систем ППО, до складу якої входять Patriot і SAMP-T, а їх можна віднести до зенітно-ракетних комплексів “довгої руки”. Тому якщо буде треба, до їхньої авіації можна буде дотягнутися навіть у повітряному просторі Білорусі”, — зазначив Коваленко.
Додамо, що білоруські військові проходять регулярні навчання у Росії, а самопроголошений президент Александр Лукашенко будує укріплені райони одразу в декількох областях. На цьому тлі не припиняються розмови про участь Білорусі у війні з Україною.
Колумніст Ієн Мартін зауважив, що російські війська знову можуть опинитися під Києвом. Тому, Захід має посилити допомогу Україні, оскільки в разі її падіння наступною ціллю російського диктатора Володимира Путіна можуть стати країни Європи — найгірші сценарії вже розглядають у багатьох урядах.
Він зазначає, що війна в Україні рухається не в бік «замороженого конфлікту», а «кошмарний сценарій стає реальністю».
«Надворі липень і російська армія стоїть біля воріт Києва. Президент Зеленський виступає в екстреному ефірі і повторює слова, вперше сказані в лютому 2022 року, що йому не потрібно їхати з України. Ні, йому потрібні боєприпаси, щоб залишитися і битися з росіянами. Якби тільки Захід прислухався і зробив більше, коли відважні українці благали про допомогу, це могло б змінити ситуацію. Поки союзники сварилися, а Сполучені Штати нарешті надали ще 60 мільярдів доларів допомоги, коли весна переходила в літо, війська Путіна прорвали лінії на півдні та сході. Українським військам, які відступали, вдалося тільки сповільнити просування. Коли росіяни наблизилися до столиці, нова хвиля біженців втекла з України в пошуках захисту», — йдеться в матеріалі.
Мартін наголосив, що саме такий кошмарний сценарій зараз розглядають західні політики. Події змушують військових і цивільних лідерів у Лондоні, Вашингтоні, Парижі та Брюсселі розробляти план катастрофічного краху українських військ, позбавлених необхідної зброї та боєприпасів.
За його словами, всупереч поширеній думці, що війна в Україні — це вічний «заморожений конфлікт», на лінії фронту точиться гостра боротьба, і існує реальний ризик того, що українські сили будуть відкинуті.
У разі поразки України, зазначає автор, наступною метою російського диктатора Володимира Путіна можуть стати країни Європи. Уряди, які найбільше підтримують Україну, явно занепокоєні можливістю найгірших сценаріїв.
«Президент Макрон чітко відчув небезпеку і намагається спрямувати Захід до більш силового підходу, підвищуючи можливість введення наземних військ. Інші країни, наприклад Німеччина, рішуче це заперечують. Коли, нарешті, буде зрозуміло, що мир для європейського населення гарантується тільки силою? Коли Україна впаде і Путін перейде до загрози країнам Балтії, Польщі, Фінляндії, Швеції чи Норвегії? Ніхто, хто є прихильником українського самовизначення проти російського варварства, не хоче, щоб цей кошмарний сценарій здійснився. Але ставки дуже високі», — заявив він.