газета

Державний монополіст поштового зв'язку "Укрпошта" збирається підвищити тарифи на доставку преси в 2016 році.

За оцінками Української академії видавців періодичної преси та Національної спілки журналістів України, за умови підписання цього наказу збільшення вартості доставки для місцевих ЗМІ складе близько 122%. Про це пише "Телекритика", передає Корупція.Інфо.

УАВПП закликала всі ЗМІ приєднатися до обговорення проблеми підвищення цін на доставку преси та пропонує редакціям надсилати свої листи на адресу прем'єр-міністра і на власних розрахунках продемонструвати вплив нових тарифів.

За словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, обурення редакторів ЗМІ викликало оприлюднення проекту нових тарифів на доставку на сайті Мінінфраструктури без попередніх консультацій з громадськими організаціями та видавцями. Також нарікання викликає намір "Укрпошти" підняти вартість (у відсотках) на доставку місцевих видань більше, ніж для загальнодержавних ЗМІ.В "Укрпошті" пояснюють, що зросли витрати на доставку (світло, пальне, зарплати), а тому не зможуть надалі стримувати тарифи. Водночас порахували, що редакції, які вже подали дані в передплатний каталог на наступний рік, підвищили свої ціни, що, звісно, відіб'ється на кінцевих споживачах – передплатниках періодичних видань.

Видавці пояснюють, що також змушені підвищити вартість через здорожчання собівартості виготовлення видань (комунпослуги, зарплати, папір, вартість друку тощо).

п1 п2