Канцлер Німеччини Олаф Шольц у четвер закликав Китай не надсилати зброю Росії та попросив Пекін чинити тиск на Москву, щоб вона вивела свої війська з України.

Про це він заявив у четвер під час виступу в Бундестазі, присвяченому війні в Україні, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

Шольц сказав, що його розчаровує те, що Пекін утримався від засудження російського вторгнення на нещодавній зустрічі міністрів фінансів G20, хоча він вітає його зусилля щодо ядерної деескалації.

“Добре, що Китай повторив чіткий сигнал проти застосування ядерної зброї недавно у своєму плані на 12 пунктів і також однозначно висловився проти використання біологічної та хімічної зброї масового знищення”, – сказав Шольц.

Однак, додав німецький канцлер, від Китаю можна справедливого очікувати обговорення його “мирного плану” з основною зацікавленою стороною – українцями та президентом Зеленським.

“Моє послання Пекіну чітке: використовуйте свій вплив у Москві, щоб спонукати до виведення російських військ, та не постачайте зброю агресору Росії”, – сказав він, викликавши бурхливі оплески в німецькому парламенті.

Шольц також сказав у своєму виступі, що наразі не вірить, що президент Росії Володимир Путін готовий вести переговори про “справедливий мир” в Україні.

“Чи готовий взагалі Путін до переговорів про повернення цих принципів та справедливого миру? На цей момент ніщо не вказує на це”, – вважає канцлер Німеччини.

Путін радше покладається на загрозливі жести, такі як призупинення дії ядерного договору зі Сполученими Штатами, додав Шольц.

Колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт говорив про принцип “збалансованої взаємності” з огляду на Гельсінський процес 1970-х – але про це не може бути й мови, доки Путін загрожує існуванню України і водночас основам європейського миропорядку, зазначив канцлер.

“Не можна вести переговори з приставленою до скроні рушницею – хіба що про власну покору”, – заявив Шольц.

Тим більше примітно, що президент України Володимир Зеленський представив пропозиції щодо міцного, справедливого миру на саміті G20 у листопаді, додав Шольц.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц у середу оголосив про зобов’язання Берліна наростити виробництво боєприпасів, а також потужностей із ремонту озброєння, щоб посилити підтримку України проти повномасштабного російського вторгнення.

Про це повідомляє CNN.

“Підтримка України, яка триває вже рік, також дала нам знання, які дозволяють нам забезпечити достатнє постачання запасних частин, а також створити можливості для ремонту зброї, яка використовується у війні, за межами України”, – сказав Шольц.

Він додав, що Німеччина “забезпечить сучасне виробництво боєприпасів, як для зброї, яку ми самі постачаємо, так і для тієї, що походить із старих запасів, які є у Східній Європі”.

Зменшення запасів боєприпасів викликає велике занепокоєння в ЄС, оскільки з українського й російського боків їх щодня витрачається десятки тисяч.

Хоча Україна використовує боєприпаси більш ефективно, все одно вона витрачає їх швидше, ніж Європа здатна виробляти. Нині США і ЄС намагаються збільшити виробництво як для постачання Україні, так і для поповнення власних запасів.

Також за даними ЗМІ, Єврокомісія хоче представити країнам-членам трьохетапний план, який не тільки забезпечить постачання боєприпасів Україні в межах оборони від російського вторгнення, а й поповнить запаси в країнах ЄС.