Бахмутський напрямок є основним для розвитку наступу російських окупантів.
Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ, Олександр Сирський, у своєму Telegram-каналі.
В області Бахмута росіяни концентрують свої головні зусилля, направляючи туди найбільш бойові частини десантних військ, морської піхоти, а також груп «Шторм», куди входять колишні злочинці.
За словами Сирського, основна мета ворога на цьому напрямку досить очевидна: спочатку окупанти планують захопити Часів Яр, а потім зайняти ще чотири районні центри, перед тим як виходити на адміністративні кордони Донецької області.
Генерал зауважив, що ЗСУ утримують оборону і ліквідовують ворога. Однак навіть при значних втратах російської армії, вона продовжує наступати.
У районі міста Бахмут на Донеччині Збройні Сили Російської Федерації продовжують підсилювати тиск на позиції Сил оборони України з наміром вийти на Часів Яр. Ситуацію на Бахмутському напрямку проаналізував військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
Експерт вважає, що до Нового року ЗС РФ планують вирішити питання з західним і південно-західними секторами навколо міста. Мета полягає в створенні плацдарму для наступу на Часів Яр та утворення буфера безпеки для траси 0513, що потрапила під загрозу після визволення Андріївки та Кліщіївки та виходу на лівий бік від «залізниці».
«Згідно з останніми даними, в районі Бахмута ЗС РФ сконцентрували 80 тис. особового складу. Це пікове значення присутності ЗС РФ у районі міста за весь час наступальних дій. Навіть у розпал наступу 2022-2023 орд «генералісімуса» Пригожина, такої кількості особового складу в районі Бахмута не фіксувалося», — зазначив експерт.
За словами експерта, у районі Богданівки окупанти посилили наступ підрозділами 200-ї ОМСБр, а для її посилення залучили підрозділи 331-го ПДП 98-ї ПДД.
Висновок полягає в тому, що росіяни інтенсифікують тиск у районі Бахмута та ставлять перед собою завдання вийти на Часів Яр через занепокоєння щодо логістичної артерії із Горлівкою.