Ветеран ізраїльської політики, екс-президент Шимон Перес помер на 94-му році життя

Як повідомляли джерела в його оточенні, стан 93-річного Переса різко погіршився на цьому тижні – після перенесеного раніше в цьому місяці інсульту, передає Корупція.Інфо.

 13 вересня його було доставлено в лікарню недалеко від Тель-Авіва. З цього моменту Перес знаходився в стані штучної коми, а також був підключений до апарату штучної вентиляції легень.

Учора, 27 вересня, в ході свого виступу у Верховній Раді президент Ізраїлю Реувен Рівлін підкреслив, що молиться за здоров'я свого друга.

«Я хотів би відправити звідси молитви за здоров'я мого друга Шимона Переса. Шимон Перес, 9-й президент Ізраїлю, який бореться за своє життя зараз, був другом українського народу і бачив велику важливість у зміцненні відносин між нашими народами. Він робив багато, щоб досягти співробітництва між нашими країнами. Від імені нашого народу в Ізраїлі і його друзів у всьому світі ми молимося за його здоров'я », – сказав Рівлін в своєму виступі.

Шимон Перес займав майже всі головні державні посади в Ізраїлі: він відпрацював два терміни на посаді прем'єр-міністра, а також кілька разів очолював міністерство оборони Ізраїлю, міністерство фінансів, міністерство зв'язку, МЗС, МВС та інші відомства. З 2007 по 2014 рік Перес обіймав пост президента країни.

20160928061453

У 1994 році він був удостоєний Нобелівської премії миру – разом з прем'єр-міністром Іцхаком Рабином і палестинським лідером Ясиром Арафатом – за роль в мирних переговорах в Осло, які поклали початок процесу передачі влади цивільній владі Палестинської автономії.

У вересні 2015 року Шимон Перес сказав один з найбільш мотивуючих спічів Ялтинської Європейської Стратегії (YES), яка проходила в Києві.

1886312

Зокрема, в ньому були такі слова: «… Мене запитують іноді: якщо озирнутися назад, якими були ваші найбільші помилки? Я відповім: ми думали, що у нас великі мрії. А тепер ми розуміємо, що вони були не такими вже й великими. Мрійте про більше. Чим більша ваша мрія, тим більшого ви досягнете. Ваше молоде покоління – чудове. Але що мене злить в них – вони зневажають політиків. Вони кажуть: політика корумпована, вона не для нас. Я відповідаю: ви чесні, ви хочете чесної політики – йдіть і робіть чесну політику.

Це все уроки, які я сам виніс з минулого.

Ще люди запитують мене, як залишатися активним. Це дуже просто. Якщо ваших мрій більше, ніж досягнень – значить, ви все ще молоді. Якщо навпаки – ви старі ».