Сейм Литовської республіки прийняв рішення про визнання лідера опозиції Білорусі Світлани Тіхановську обраним лідером Білорусі.

Литва закликає міжнародне співтовариство взяти приклад Вільнюса, а також визнати легітимність Координаційної ради з метою проведення нових президентських і парламентських виборів на території країни.

Про це повідомляється в резолюції вищого законодавчого органу Литви.

“Сейм Литви закликає міжнародне співтовариство підтримати вимогу обраного лідера Білорусі Світлану Тіхановську і створеної за її ініціативою Координаційної ради як єдиних законних представників білоруського народу для проведення нових, прозорих і демократичних парламентських і президентських виборів в країні”, – наголошується в документі.

Також парламентарі закликають оцінювати всі дії Лукашенко для легітимації власного режиму, включаючи укладення нових міжнародних договорів з Москвою, як злочин проти народу Білорусі.

У документі підкреслюється, що міжнародне співтовариство має вимагати від Росії не втручатися в політику Білорусі і не підтримувати прагнення Лукашенко підписати нові угоди з Москвою, які завдають шкоди суверенітету республіки.

До слова, білорусів образила новина про те, що Лукашенко отримав в подарунок від посла Росії карту з Білоруссю в складі Російської імперії.

На ній до складу Росії входять Вітебська, Гродненська, Мінська і Могилевська губернії.

Посол Росії в Республіці Білорусь Дмитро Мезенцев привітав Олександра Лукашенка з минулим днем ​​народження, який був 30 серпня, подарувавши йому карту Російської імперії XIX століття. На ній до складу Росії входять Вітебська, Гродненська, Мінська і Могилевська губернії.

Як передає Белта, російський дипломат подарував Лукашеко факсимільне видання книги 1866 року.

“Це ще одне підтвердження справедливості кордонів Білорусі, в тому числі і відповідь всім тим, хто дивиться по-іншому”, – сказав Мезенцев.

Позначені на карті губернії зараз є однойменними областями Білорусі.

“Ми, звичайно, нічого не стверджуємо, але виглядає такий жест досить … цікаво”, – прокоментував цю подію Telegram-канал Стрічка дна.