Білорусь не повинна орієнтуватися виключно на Росію, стверджує опозиційна політикиня Світлана Тихановська. Колишня кандидатка в президенти республіки зауважила, незабаром ситуація зміниться.

Про це відомо з її інтерв’ю польському виданню “Речь Посполіта”.

За словами опозиціонерки, про геополітичну орієнтацію країни ще зарано говорити, “необхідно вийти з кризи”.

“Нам не слід дотримуватися тільки Росії, але і не дивитися тільки в сторону Європи. Може, ми виберемо власний шлях”, — пояснила Тихановська.

Вона додала, подальший перебіг боротьби білорусів за право на демократію та чесні вибори важко спрогнозувати. Є сподівання про нетривалий процес. Вже 5 листопада офіційну завершуються повноваження президента Олександра Лукашенка.

“Після цієї дати жодна його розпорядження не матиме юридичної сили. Саме до цієї дати ми повинні почати діалог про мирну передачу влади й проведенні нових вільних виборів… Я повернуся додому. Те, що відбувається зараз, не триватиме довго. Вже скоро все зміниться”, — наголосила опозиційна кандидатка.

Вона додала, Лукашенку рано чи пізно доведеться піти, опозиція добиватимеся своєї мети шляхом мирного протесту — на вулицях чи підприємствах, робітники яких починають страйки.

Нагадаємо, суспільно-політична криза в Білорусі почалася 9 серпня, коли Центрвиборчком присудив перемогу на виборах Лукашенку — з 80% голосів.