Мільярдер і філантроп Росс Перо помер на 90-му році життя, повідомляє агентство Reuters. Бізнесмен з Техасу, який заробив статок в чотири мільярди доларів в IT-бізнесі, був одним з найуспішніших незалежних кандидатів в історії президентських виборів в США. На виборах 1992 року він набрав майже 19 відсотків голосів виборців, не отримавши, втім, жодного голосу виборників.

Перо народився в 1930 році в Техасі, закінчив громадський коледж в рідному місті, після служби на флоті влаштувався працювати менеджером з продажу в компанію IBM. У 1962 році він заснував власний бізнес по обробці даних, який через 20 років продав автогігантові General Motors майже за 2,5 мільярда доларів.

Після цього він заснував нову компанію і був інвестором компанії Стіва Джобса NeXT, яку той заснував після звільнення з Apple. Завдяки розробкам NeXT пізніше з'явилися сімейства операційних систем Mac OS X і iOS, які використовуються на комп'ютерах Apple і телефонах iPhone досі.

У 1992 році Перо оголосив про участь в президентських виборах як незалежний кандидат. Попередні опитування показували, що він може перемогти як номінант від Республіканської партії чинного президента Джорджа Буша – старшого, так і кандидата від демократів Білла Клінтона.

Він покинув передвиборну кампанію, а повернувшись в неї, зумів отримати близько 19 відсотків голосів виборців, ставши одним з найуспішніших незалежних кандидатів в історії. Проте мажоритарна система не дозволила йому отримати жодного голосу в колегії вибірників – і президентом був обраний Білл Клінтон.

Подальша політична кар'єра Перо була не настільки вдалою, на виборах 1996-го він набрав 9 відсотків голосів виборців, що, тим не менш, було також надзвичайно високим результатом. Він намагався заснувати власну партію, продовжував займатися бізнесом і благодійністю.