Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляє про відсутність прогресу в роботі білорусько-російської міжурядової робочої групи з питань поглиблення інтеграції.

На зустрічі з держсекретарем Союзної держави Григорієм Рапотою у вівторок в Мінську Лукашенко поскаржився на "незрозуміле гальмування інтеграційних процесів". За його словами, результат роботи міжурядової групи поки – "одні обіцянки".

Цитуємо Лукашенка: "… вже "завтра" нам зустрічатися з президентом Путіним у Пітері. І обговорювати підсумки цих переговорів. А обговорювати нічого на сьогоднішній день. Тому я б попросив вас взяти це під контроль та ініціювати, поставити жорстко питання перед російською стороною про те, що ми повинні вже буквально за кілька днів вийти на якісь підсумки. Щоб ми могли виробити порядок денний і обговорювати ці питання з президентом Путіним 17-18 липня в Пітері".

При цьому Лукашенко відзначає, що з Путіним вони "домовилися не ламати договір про створення Союзної держави".

"Ми визначили ті рамки, точки, віхи, розставили прапорці, як мисливці кажуть, за які ми виходити не повинні. Те, що ми не можемо сьогодні реалізувати. Ми відповіли на найголовніше питання, яке, знаєте, підкидає з усіх боків (не знаю, з якою метою): увійде Росія до складу Білорусі або Білорусь до складу Росії чи ні. Ми відповіли, що цього сьогодні робити взагалі не потрібно".

Останнім часом в ЗМІ активно обговорюються чутки про те, що президент РФ планує відправити президента Білорусі Олександра Лукашенка у відставку, а Білорусь зробити частиною Росії.

В адміністрації президента Росії розглядають варіанти, які дозволять Володимиру Путіну зберегти владу і після нинішнього президентського терміну.

Про це розповіли американському агентству Bloomberg три джерела, близькі до Кремля.

Деякі представники правлячої еліти наполягають на тому, щоб російський лідер залишався президентом якомога довше, сказали троє близьких до Кремля осіб.

"Варіанти, що розглядаються, включають у себе примус сусідньої Білорусі до об'єднання з Росією для створення нової держави, щоб Путін міг обійти конституційні обмеження", – йдеться в статті.

Однак узгодженого сценарію переходу не існує, кажуть джерела.

Також, президент Білорусі Олександр Лукашенко відреагував на пропозицію президента Володимира Зеленського провести в Мінську переговори лідерів України, Росії, США, Великобританії, Німеччини, Франції.

Відповідне офіційне повідомлення опубліковано на сайті президента Білорусі.

«Війна у нашого порога, і в Мінську завжди вважали і вважають за честь бути майданчиком для мирних ініціатив і переговорів», – зазначив Лукашенко.

«Не можна дивитися один на одного через приціл знарядь, потрібно сідати і вирішувати проблеми, яких накопичилося чимало», – додав лідер Білорусі.