В ці хвилини окупанти перекидають війська з Криму

Одна з причин збільшення кількості російських військових колон з окупованого Криму у напрямку Мелітополя – успіхи українських військових у контрнаступних діях. Зокрема, це стосується Херсонської області.

Українські захисники зможуть безпосередньо блокувати російських загарбників на кордоні Херсона до початку серпня. Таку думку військово-політичний оглядач гурту “Інформаційний опір” та блогер Олександр Коваленко висловив в ефірі телеканалу TV5.

За його словами, російські війська зараз використовують ресурс, який у них знаходиться безпосередньо на плацдармі Запорізької області, тобто вони перегрупували частину своїх підрозділів, особового складу, техніки та інших засобів.

“Також вони реалізують постачання сил і коштів вже з материкової частини Росії та через тимчасово окупований півострів Крим. Я думаю, приблизно до початку серпня ми побачимо ситуацію, коли Збройні сили України безпосередньо блокуватимуть російських окупантів на кордоні міста Херсон “, – прогнозує експерт.

Він також висловив думку, що звільненню Мелітополя передує деокупація інших райцентрів та населених пунктів, розташованих на шляху до міста.

Коваленко заявив про серйозні успіхи ЗСУ на Запорізькому плацдармі. За його словами, лінія фронту зміщується у південному напрямку.

“Якщо говорити про вагомі успіхи, то ми говоримо про Василівку і про Токмак. Але як і Михайлівка, і Дніпрорудне, які дуже важливі при деокупаційних (контрнаступальних) діях – на жаль, все ще знаходяться під контролем російських окупантів. Вони накопичують саме кількість, але не якість У свою чергу, якщо ми говоримо про якісь наступальні дії у бік Гуляйполя, то потрібна саме якість. не щоб реалізувати масштабні наступальні дії та захоплення нових територій”, – пояснив військово-політичний оглядач.

Він також розповів, що окупанти розуміють, що Україна поверне контроль над захопленими ними територіями, тому вдаються до масштабного викрадення зерна, техніки та іншого майна.

“Україна має всі можливості, щоб до кінця цього року повернути свої території на материковій частині відповідно до кордонів 1991 року: я говорю не лише про звільнення Херсонської, Запорізької та Харківської областей – я говорю про повне звільнення Луганської та Донецької областей”, – наголосив Коваленко.

Міський голова Мелітополя Запорізької області Іван Федоров також вважає, що Збройні сили України можуть деокупувати Херсон і Мелітополь уже впродовж найближчих тижнів.

«ЗСУ суттєво просунулися і вже перебувають на кордонах Херсону. Я впевнений, що найближчим часом, найближчими тижнями, місто Херсон буде звільнене нашими героїчними військовими. Така ж ситуація у напрямку до міста Мелітополь», – сказав Федоров у відеозверненні в неділю.

А радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань переконаний у тому, що Україна звільнятиме окуповану Херсонщину після отримання західної зброї, російські військові під час наступу ЗСУ можуть тероризувати мирне населення за прикладом Бучі. Про це заявив в ефірі телеканалу “Київ”.

За словами Хланя, зараз окупанти активно готуються до оборони під час наступальної операції українських військових.

“Зараз нам передають мешканці Херсона, що окупанти на околицях міста, промислових базах ведуть укріплення, вони готуються до вуличних боїв. Вони розуміють, що наступ ЗСУ їм не зупинити, тому готуються до вуличних боїв у Херсоні. І ось це насторожує”, – зазначив він.

Хлань висловив сподівання, що незабаром правобережну частину Херсонщини звільнять від окупантів й розпочнуть цей процес на лівобережжі.

“Лівобережна частина Херсонщини – там будуть найзапекліші бої, за них буде більше працювати артилерія. Саме там розгорнуться найбільші бойові дійства. А в Херсоні, як би вони не закріплювалися б, їм доведеться відійти, тому що наступальні дії, які ми бачимо останній час, будуть розсікати угруповання противника. Їм нічого не залишиться, окрім як покидати правобережну частину Дніпра”, – додав радник керівника ОВА.