Фінляндія готова воювати з росією у разі нападу. Про це, як повідомив Андрій Єрмак, сказав глава Міноборони країни Тімо Ківінен, додавши, що країна готувалася до цього десятиліттями.

«Після подвигу України та нашої армії, росію вже не бояться у світі. Інструменти погроз та шантажу, якими володіє агресор, більше не працюють», – написав Єрмак на своєму Телеграмі-каналі.

Наразі відомо, що у 1940-х роках Фінляндія вела дві війни проти свого східного сусіда, з яким вона має спільну межу завдовжки 1300 км.

Коли позаблокова країна наразі подає заявку на вступ до військового альянсу НАТО через побоювання, що Росія може вторгнутися, як це зробила в Україну 24 лютого.

Після Другої світової війни Гельсінкі підтримував високий рівень військової готовності.

“Ми планомірно розвивали нашу військову оборону саме для того виду бойових дій, який ведеться в Україні з масованим застосуванням вогневої потужності, бронетехніки, а також авіації”, – цитує Ківінена Reuters.

Фінляндія десятиліттями готувалася до російської атаки і жорстко чинитиме опір, якщо вона відбудеться, сказав глава її збройних сил.

Північна країна нагромадила значний арсенал. Але, крім військової техніки, сказав генерал Тімо Ківінен, вирішальним фактором є те, що фіни будуть мотивовані боротися.

«Найважливіша лінія оборони – між вухами, що зараз свідчить війна в Україні», – сказав Ківінен в інтерв’ю. – «Україна була важким шматком для пережовування, як і Фінляндія».

Близько 100 000 фінів було вбито під час двох воєн, які Фінляндія воювала проти Радянського Союзу, і вона втратила десяту частину своєї території.

У 5,5-мільйонній країні чисельність військовослужбовців під час війни становить близько 280 000 осіб, а 870 000 пройшли підготовку як резервісти. Він не скасував військовий обов’язок для чоловіків, як це зробили багато інших західних країн після закінчення холодної війни.

Він також створив одну з найпотужніших артилерій у Європі та має крилаті ракети з дальністю дії до 370 км (230 миль). Вона витрачає 2% ВВП на оборону, що вище, ніж у багатьох країнах НАТО.

Вона замовляє чотири нові військові кораблі, а також 64 винищувачі F-35 у американського оборонного гіганта Lockheed Martin (LMT.N).

Вона планує замовити до 2000 безпілотників, власну висотну зенітну техніку та будує бар’єри на кордоні з Росією.

Близько 82% респондентів в опитуванні міністерства оборони, проведеному 18 травня, заявили, що готові брати участь у національній обороні, якщо Фінляндія зазнає нападу.

Проте Ківінен привітав рішення Фінляндії подати заявку на вступ до НАТО. Фінляндія та інша північна країна Швеція ведуть переговори з Туреччиною, щоб обговорити протидію останнім їхнім заявкам.

Анкара була розлючена тим, що, за її словами, підтримка Гельсінкі та Стокгольму курдських бойовиків та ембарго на постачання зброї Туреччини. читати більше

Членство в НАТО дозволить Фінляндії посилити свій потенціал раннього попередження, як частину спільного контролю повітряного простору альянсу, сказав Ківінен.

За його словами, Фінляндія також виграє від заборони, якщо вона є частиною альянсу, де напад на одного члена є нападом на всіх його членів.

Проте, за його словами, “основну відповідальність за оборону Фінляндії все одно нестиме Фінляндія”.

До речі, Фінляндія та Швеція посилять Альянс у військовому та політичному плані, наголошують колишні керівники НАТО.

За словами наступника Солани на цій посаді, Джорджа Робертсона, Фінляндія, яка межує з Росією і воювала з нею у минулому, привнесе в НАТО концепцію «всенародного опору» та потужну силу своєї армії.

“Я нещодавно пожартував, що аж до чотирьох років свого перебування на посаді Генерального секретаря НАТО, я намагався переконати Швецію та Фінляндію подати заявку на членство в альянсі, а президенту Путіну це вдалося за чотири тижні”, – додав Робертсон.