Національне агентство з питань запобігання корупції загалом склало 6 протоколів на 4 суддів Конституційного суду.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив голова НАЗК Олександр Новіков.

«Мова йде про протоколи на суддів Мойсика, Сліденка, Завгородню і пана Тупицького. Тобто, це всього 6 протоколів на 4 суддів», – розповів Новіков.

Як повідомлялось раніше, 1 лютого 2021 року Голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протоколи про адміністративне правопорушення щодо суддів КСУ Володимира Мойсика, Ігоря Сліденка та два протоколи стосовно судді КСУ Ірини Завгородньої.

«З 31 грудня 2020 року діють зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ред. — КУпАП), які в разі виявлення адміністративного правопорушення в судді зобов’язують особисто Голову НАЗК або його заступника скласти протокол. На виконання цієї норми закону сьогодні відповідні протоколи були надіслані до КСУ», — повідомив Олександр Новіков.

Щодо суті претензій НАЗК до суддів КСУ, Новіков зазначив, що під час участі в розгляді рішення щодо е-декларування всі три судді діяли в умовах конфлікту інтересів, що містить ознаки адміністративного правопорушення.

При цьому, він наголосив, що КУпАП передбачає, що адміністративне стягнення може бути накладене судом лише впродовж 6 місяців із дня виявлення порушення.

“Отже, НАЗК мало скласти протоколи в короткі строки після відновлення повноважень, адже з моменту вчинення правопорушення (з 27 жовтня 2020 року) пройшло вже близько 3 місяців”, – наголосив голова НАЗК.

Щодо судді Ірини Завгородньої, за словами Новікова, через закриття відповідного першого провадження (внаслідок рішення Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року щодо неконституційності окремих положень антикорупційних законів, – ред.), НАЗК склало другий адміністративний протокол за порушення фінансового контролю (стаття 172–6 КУпАП). Протокол було складено відповідно до статті 38 КУпАП. Ця стаття передбачає, що в разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.