27-річна Яна Дугарь, підозрювана у вбивстві журналіста Павла Шеремета, і її адвокат обдурили представників ЗМІ, заявивши, що не зустрічалися в цю суботу в Офісі президента з Андрієм Єрмаком.
https://www.youtube.com/watch?v=KiEsX-A8FjY
Відомо, що Яна Дугар прийшла зустрітися з представниками Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України, але від зустрічі з керівником ОП вона і її адвокат завзято відхрещувалися.
Однак, зі ЗМІ стало відомо, що Андрій Єрмак таки був присутній на ній. І це підтвердив його радник Михайло Подоляк. Згідно з інформацією telegram-каналу “Objektive”, за годину, журналісти зв’язувалися з одним з адвокатів Дугарь Віталієм Коломійцем з приводу подробиць зустрічі в ОПУ і той заявив, що це не правда, і такої зустрічі не буде. Але Дугарь таки прийшла в офіс і від коментарів вона відмовилася.
“Через годину відвідувачі вийшли з ОПУ і вже розповіли, що були учасниками якогось майданчика Консультативної ради з питань забезпечення гарантій прав і основних свобод військовослужбовців, де був присутній Андрій Єрмак”, — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що вчора в Офісі президента відбулася зустріч з Яною Дугарь, однією з трьох обвинувачених у вбивстві журналіста Павла Шеремета. У зустрічі взяв участь голова ОП Андрій Єрмак. Про це в коментарі LIGA.net розказав радник Єрмака Михайло Подоляк.
“Якщо прибрати конспірологію і сенсації. Сьогодні в Офісі президента відбулася зустріч за участю Яни Дугарь на майданчику Консультативної ради з питань забезпечення гарантій прав і основних свобод осіб, які брали участь у захисті України”, – сказав Подоляк.
Ця рада була створена президентом Володимиром Зеленським за пропозицією Єрмака в березні 2021 року для відстоювання прав людей, які захищали Україну. Очолює його Олена Вербицька.
У зустрічі з Дугарь разом з її адвокатами брали участь Олена Вербицька, заступник голови ОП Андрій Смирнов, заступник голови ОП Костянтин Машовець і радник глави ОП Андрій Ляхович. Також до зустрічі приєднався Єрмак.
За його словами, стан судової системи в Україні потребує особливої уваги до процесів, в яких фігурують ветерани війни.
За його словами, консультативна рада аналізує справи, які викликали резонанс в суспільстві.
“Зокрема для нас принципово, щоб була встановлена і представлена суспільству повна правда у справі про вбивство Павла Шеремета. Саме для цього і застосовуються наявні цивілізовані інструменти без будь-якого втручання в відповідний судовий процес”, – сказав Подоляк.
Відзначимо, що наприкінці 2019 року слідство в справі про вбивство Павла Шеремета оголосило підозри в причетності до його виконання сержантові Сил спеціальних операцій і музикантові Андрію Антоненкові (позивний Riffmaster, або «Ріф»), військовому медикові Яні Дугарь і дитячому кардіохірургові й волонтерці Юлії Кузьменко. Справу щодо них виділили в окреме провадження.
Усі обвинувачені і їхній захист відкидають усі звинувачення і звертають увагу на численні розбіжності в матеріалах слідства (міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджує, що розбіжностей, мовляв, немає). Їхні прихильники, а також широкі кола в волонтерському русі вважають обвинувачення бездоказовими і сфальсифікованими, заявляючи, що їхня справа «шита білими нитками».
Спочатку підозрюваних заарештували, однак згодом їм пом’якшили запобіжні заходи, зокрема Яна Дугарь звільнена під заставу.