Регіональні еліти вже готуються до розпаду Росії, а це може початися після смерті глави Кремля Володимира Путіна.
Зокрема, глава Чечні Рамзан Кадиров анонсував створення двох батальйонів, названих на честь чеченських ватажків, які боролися проти російської окупації. Усе вказує на те, що він готується дати бій московським чекістам.
Про це у своєму блозі в YouTube розповів російський історик, політик Дмитро Чернишевський.
Він звернув увагу на те, що на тлі історії з батальйонами стався гострий конфлікт Кадирова з Татарстаном.
Татарський депутат, близький до глави регіону, розкритикував неповнолітнього сина глави Чечні, який публічно побив росіянина.
Цей конфлікт був несподівано швидко залагоджений, що, вважає Чернишевський, має сильно напружити Москву.
«Еліти національних республік готуються до постпутінського майбутнього. Кадиров створює батальйони імені людей, які боролися проти російської окупації, а в Татарстані піднімають теми, які Кремль змушують здригатися, адже Татарстан у 100 разів небезпечніший за Чечню, тому що володіє ресурсами, там згуртовані еліти. Якщо завтра Татарстан вирішить оголосити незалежність від Росії, він зробить це протягом двох днів. І Росія не зможе цьому протистояти, окрім як військовою силою, а вся військова сила зараз в Україні. У Чечні грошей немає, країна розколота. Але Кадиров явно грає в постпутінську гру. Навіщо йому інакше батальйон шейха Мансура? Щойно Путіна не стане і чекісти спробують ліквідувати Кадирова, він розіграє націоналістичну карту і проголосить себе захисником чеченського народу від російських окупантів. Ось батальйон шейха Мансура йому стане в пригоді для Третьої чеченської війни. Можливо, главі Чечні знадобиться союз із татарськими елітами, які цілком здатні йому фінансування підкинути», — пояснив історик.
Крім того, він підкреслив, що для Москви це дуже тривожний симптом. Особливо підозрілим він виглядає на тлі наполегливих чуток чи то про важку хворобу, чи то про смерть президента РФ Володимира Путіна.
«Якщо Путін дійсно при смерті, це все вкладається в логіку підготовки до постпутінського майбутнього», — констатував Чернишевський.
Варто додати, що в мережі існує думка, що в Росії не приховуватимуть смерть кремлівського президента Володимира Путіна, тому що, наймовірніше, все відбудеться за тим самим сценарієм, як було з радянським диктатором Йосипом Сталіним.
Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко у коментарі українським журналістам.
На його думку, спочатку буде інформаційний вакуум, якщо смерть Путіна настане ще при владі.
«Потім раптово всі дізнаються, що вождь помер, влаштовуватимуть йому помпезний похорон і ділитимуть владу. Це буде лайтовий варіант ситуації зі Сталіним», – вважає аналітик.
За офіційною версією, Сталіна виявили паралізованим 1 березня 1953 року на власній дачі після крововиливу в мозок. Через кілька днів, а саме 4 березня, з’явилося перше газетне повідомлення про хворобу Сталіна.
На той день вже були готові пропозиції про новий склад вищого керівництва СРСР. Проте датою смерті вважають 5 березня. У цей день було оголошено, що Сталін пішов із життя.
В інфопросторі досі не згасають численні теорії змови про ознаки, які свідчили про неприродність смерті (можливо, навіть вбивство) Сталіна і причетність до неї найближчого оточення диктатора. Тому цілком можливо, що Путіна також не омине така доля, і зовсім скоро всі пропагандисти жалобливо розповідатимуть про його смерть.