Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно народного депутата України Володимира Парасюка. Про це повідомляє прес-служба російського відомства, – передає Корупція Інфо

Популярне: “Не так, як гадалося” : Найбільший жаль Порошенка! Гройсман міряє свій президентський рейтинг?

У Росії нардепа звинувачують у нападі на її генеральне консульство у Львові в 2016 році і наругу над прапором.

"Під час розслідування кримінальної справи крім причетності до вищевказаних злочинів, слідством отримані достатні докази, що свідчать про те, що Парасюк 9 березня 2016 року також схиляв присутніх біля Генерального консульства людей до скоєння нападу на російське диппредставництво. 

У зв'язку з цим щодо Парасюка порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205.1 КК РФ (залучення осіб до скоєння нападу на установи, які користуються міжнародним захистом).", – заявили в слідчому комітеті.

Слідком Росії не повідомив народного депутата Володимира Парасюка про відкриття проти нього кримінальної справи у звинувачення в нападі на генконсульство РФ у 2016 році і наругою над прапором. Про це парламентар розповів в інтерв’ю «Главкому». 

«Мене особисто не повідомили про відкриття цієї справи – вранці дізнався з новин. Вони можуть відкривати там що хочуть, я і так нев’їздний в Росію, я туди і не збираюсь», – зазначив він. Парасюк уточнив – це не перша справа, відкрита проти нього російськими правоохоронцями. «Вони з 2014 року відкривали кримінальні справи проти мене, проти хлопців з «Дніпра-1». 

Точно знаю, що порушували за мою участь у добровольчому батальйоні, на якій вона стадії, хто її відкрив – я не знаю. 

Наші списки хтось злив, і проти всіх відкрили справи. Кажуть, є ще одна справа – коли російські війська окупували Крим, ми туди їздили – вони вважають, що це незаконне порушення кордонів чужої країни», – сказав він. Читайте також Лист щодо позбавлення Парасюка недоторканності підписали вже понад 2 тисячі поліцейських – Аброськін Нардеп також додав, що крім РФ йому заборонено також в’їзд до Білорусі.

 «Вони співпрацюють з ФСБ, у них спільна база, і вони виконують вимоги РФ. В Білорусь я теж не збираюсь», – розповів він. Коментуючи події, які відбувались біля Генконсульства Росії, Парасюк зазначив: «Те, що сталося у Львові, – це був не напад, це був протест проти того, що українці сидять незаконно в російських тюрмах. 

Я вважаю неприпустимим, що прапор країни, яка прийшла до нас із війною, майорів у патріотичній столиці України, Львові». «Росія – це країна, яку розумом, здоровим глуздом не зрозуміти. Чому саме зараз вони відкрили чергову справу – я не знаю, думаю, це елемент пропаганди. Я не переймаюся тим. Прочитав і забув.
 
Мені не важливо, що вони там про мене думають. Вони це роблять не для того, щоб добитися справедливості, переслідують суто пропагандистську мету», – резюмував Парасюк. Нагадаємо, що народний депутат Володимир Парасюк під час проведення акції на підтримку Надії Савченко в 2016 році зірвав прапор Росії з будівлі Генерального консульства у Львові.