Заступниця глави міністерства оборони України Ганна Маляр заявила, що ЗСУ взяли під контроль основні панівні висоти довкола Бахмута.
Вже декілька днів наші оборонці тримають під вогневим контролем входи, виходи та переміщення ворога містом.
Якщо подивитись топографічні карти, то дійсно, під контролем ЗСУ знаходяться висоти навколо міста.
Також Маляр сказала, що протягом минулого тижня противник завдав по Україні 39 ракетних та 334 авіаційних ударів
За тиждень в результаті покращення оперативного (тактичного) положення, вирівнювання лінії фронту звільнена площа на Сході складає 24 кВ.км
збільшено за тиждень на 4 кВ.км.
Загалом, на Східному напрямку за минулий тиждень зафіксовано збільшення кількості обстрілів до 7184. Противник використав по нам 343 402 артилерійських та реактивних снарядів.
За тиждень на Півдні в результаті наступальних дій на певних ділянках є просування в глиб противника від лінії нашої оборони.
Звільнена площа складає 168,6 кВ.км.
Збільшено за тиждень на 10,2 кВ.км.
Загалом, на таврійському напрямку за минулий тиждень зафіксовано 4318 ворожих обстрілів.
Наші оборонці за минулий тиждень завдали ударів:
:понад 79 ударів по районах зосередження особового складу противника
:по 8 пунктам управління,
:по 17 станціям РЕБ
:по 11 складам боєприпасів ворога
:знищили 24 зенітно-ракетних комплексів ворога
::знищили 39 із 67 іранських ударних БпЛА типу “Shahed-131/136”
Нині на півдні України складається така ситуація: українські війська поступово прогризають перші оборонні рубежі за чотирма напрямками – на Василівку, Токмак, Пологи, Старомлинівку. На низці ділянок вони вже близько підійшли до другої лінії російської оборони.
Ця лінія вважається головною, саме на ній можуть відбутися найзапекліші битви, саме там долучаться основні сили, і саме там невдача однієї зі сторін може обернутися для неї важкою поразкою
Російське командування намагається не допустити виходу ЗСУ на другу лінію чи хоча б виграти час. І тому воно вводить до бою великі резерви. Британська розвідка звертала увагу на те, що у Запорізькій області займає оборону 58-а загальновійськова армія, що базується на Кавказі, а в районі Старомлинівки Донецької області – частини 5-ї армії та морська піхота з Приморського краю.
Але річ не лише в тім, що в Україні воюють частини з усієї Росії. Введення резервних підрозділів до зони боїв у першій смузі оборони повним ходом йде й на оперативно-тактичному рівні – туди вже перекинули частини з Херсонської області та підрозділи, які раніше займали рубежі у другій та третій лініях.
“У Південній операційній зоні противником задіяні 58-а, 49-а загальновійськові армії, 22-й армійський корпус (зі складу Південного ВО), 5-а, 35-а, 36-а та 29-а загальновійськові армії та принаймні частина сил (військ) 68-го армійського корпусу (зі складу Східного ВО), – зазначає український військовий оглядач Костянтин Машовець виданню ББС. – Нагадаю, у всіх сухопутних військах РФ розгорнули лише 11 загальновійськових та 1 танкову армію. Тобто, по суті, противник зараз намагається утримати південні райони нашої країни, окуповані ним, половиною всіх своїх сухопутних військ. І все одно це дається йому насилу”.
Додаткову загрозу для росіян створює можливість висадки українського десанту на лівий берег Дніпра з наступним відкриттям на півдні другого фронту. ЗСУ вже займають невеликий плацдарм у районі Антонівського мосту, і повністю вибити їх звідти не вдається.