primajjmalna-komisiya

Набір студентів буде проходити за новим законом
Сьогодні, 10 липня, в Україні розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів, яка вперше проходитиме за новим законом про вищу освіту, передає Корупція.Інфо з посиланням на Укрінформ.
Абітурієнти можуть подати одночасно максимум 15 заяв (у п'ять вузів і на три спеціальності в кожен), надавши кожній певну пріоритетність. Таким чином вступники зможуть позначити, де хочуть вчитися більше: заяву з пріоритетом №1 – найбільш бажаний варіант, №15 – найменш бажаний.
Крім принципу пріоритетності новими правилами визначено, що вузи самі визначають, яким чином вони будуть враховувати середній бал атестата абітурієнта. Закон також вводить новий механізм розрахунку конкурсного бала, через що не приймаються сертифікати ЗНО, отримані в попередні роки.
Правилами прийому до ВНЗ визначені наступні терміни прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання:
10 липня – вузи починають приймати заяви і документи в паперовій або електронній формі від вступників на денну форму навчання.
21 липня – починаються творчі конкурси.
24 липня – крайній термін прийому заяв та документів від осіб, складають вступні іспити, творчі конкурси проходять співбесіду, а також від тих, хто вступає на молодшого спеціаліста.
25 липня – початок вступних іспитів (для тих, хто їх складає).
31 липня (18:00) – кінцевий термін прийому заяв та документів від тих, хто не складає вступних іспитів; закінчуються вступні екзамени та творчі конкурси.
4 серпня (не пізніше 12:00) – кінцевий термін оприлюднення рейтингового списку вступників на бюджет.
8 серпня – кінцевий термін прийому оригіналів документів до вузу, в якому вступнику запропонували бюджетне місце.
10 серпня (не пізніше 12:00) – кінцевий термін зарахування вступників на бюджет.
15 серпня – кінцевий термін опублікування рейтингового списку вступників за контрактом; а також подання оригіналів документів для навчання за контрактом.