Міністерство соціальної політики планує впровадити механізм перерахунку пенсій для тих, хто має значний робочий стаж, щоб ліквідувати дисбаланс, що утворився, передає Корупція.Інфо


Розробляються поправки до пенсійної системи, які повинні сприяти збільшенню розміру пенсій тих громадян, які мають великий страховий стаж, але, з тих чи інших причин, отримували до виходу на заслужений відпочинок невелику зарплату.

У відомстві визнали, що на першому етапі впровадження пенсійної реформи, яку Рада прийняла в жовтні минулого року, були виявлені серйозні дисбаланси. Зокрема, вони пов’язані з тим, що люди, які мають значний трудовий стаж, отримують мізерну пенсію.

Деталі плану по перерахунку пенсій поки що невідомі, але у відомстві підкреслюють, що для ліквідації утворилися дисбалансів буде розроблений спеціальний механізм, “як зробити так, щоб роль стажу була більше, ніж роль заробітної плати”. При цьому сама формула нарахування пенсій мінятися не буде.

“Це чергові пенсійні наперстки від уряду, а таких наперстків може бути дуже багато – починаючи з показника середньої зарплати і закінчуючи коефіцієнтом стажу”, – розповів директор компанії “Пенсійно-актуарний консультант” Олександр Ткач.

Він нагадав про коефіцієнт страхового стажу, який внаслідок пенсійної реформи був знижений з 1,35 до 1. “Він був “одиницею” (в 2003 році), потім – 1,1, потім – 1,2, потім 1,35, зараз він знову “одиниця”. По розуму він, звичайно, повинен бути 1,35% “, – заявив Ткач.

Експерт розповів, що такий коефіцієнт заснований на розрахунках Міжнародної організації праці, що людина після 30 років участі в пенсійній системі шляхом сплати пенсійних внесків “повинна мати заміщення втраченого заробітку на рівні не менше 40%”.

Популярне: Водій маршрутки зачинив 4 річну дівчинку у салоні і не відпускав до матері, аж поки…

“Тут скринька дуже просто відкривається – якщо 30 помножити на 1,35, вийде 40%”, – зазначив експерт, додавши, що одним з варіантів підвищення маленьких пенсій може стати збільшення коефіцієнта стажу для окремих категорій пенсіонерів, “але тоді вихолощується весь сенс оголошеної справедливості”.

Ткач підкреслив, що в розвинених країнах з ринковою економікою вже давно прийшли до розуміння з цих питань, де пенсії із солідарної системи сплачуються за абсолютно однаковими правилами.

“Розмір пенсії чітко прив’язаний до терміну участі в системі. А ось що стосується пенсій за заслуги, наприклад, вчителям, медикам, військовим, – вони виплачуються з професійної пенсійної системи. Вона може називатися як завгодно, але в неї платять, як правило, і працівники, і роботодавці (роботодавці залізно платять)”, – резюмував він.

Раніше повідомлялось, що з ініціативи Пенсійного фонду України розроблено сайт, який дозволяє перевіряти робочий стаж, а також всю необхідну інформацію про відповідні нарахування. 

Щоб скористатися послугою, спочатку необхідно зареєструватися або оффлайн, з подачею заяви до територіальних органів ПФУ, або онлайн, з електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Кожен користувач матиме свій «особистий кабінет», де можна дізнатися, чи робить його роботодавець відповідні внески, в якому розмірі, отримати інформацію про спеціальний або пільговий стаж.

Як стверджують розробники, будь-які питання можна вирішити оперативно, не чекаючи, поки прийде час отримувати перші виплати. Для цього є контакти управлінь, графіки прийому, інформація про умови, порядок призначення, перерахунку пенсій, зразки бланків. Також можна відправити запит на підготовку певних документів (паперових і електронних). Для зручності дані розділені на три категорії: пенсіонерам, застрахованим особам і страхувальникам.