Вселенський патріарх Варфоломій звернувся із закликом до Російської православної церкви визнати, що Україна має повне право на автокефалію.

 Про це він заявив під час зустрічі з митрополитом Неакрінійскім і Каламарійскім Іустином. При цьому Варфоломій закликав Росію вчинити, як Вселенський Патріархат з Балканами.

Високопоставлений священнослужитель нагадав, що проблема України стала причиною, через яку Константинополь зіткнувся з «братньою» Церквою Росії. За словами Варфоломія, Вселенський Патріархат свого часу звільнив багато народів на Балканах і послабив себе, хоча в той же час визнав їх право на внутрішнє самоврядування, незалежність і автокефалію.

«Так і Москва повинна визнати, що український народ, який вона в порядку не православному отримала на кілька століть в свою юрисдикцію, або точніше в управління, що у цього майже п'ятдесятимільйонного народу є право на церковну незалежність, на автокефалію», – сказав Варфоломій.

Окрім того, Вселенський (Константинопольський) патріарх Варфоломій дякує Україні за рішення надати йому Андріївську церкву в Києві в постійне користування.

Під час зустрічі Вселенський патріарх висловив переконання, що рішення про автокефалію призведе до єдності всіх православних в Україні, тому що 30 років вони перебувають у розколі.

"Нова автокефальна церква об'єднає всіх віруючих православних в Україні. І ця нова церква увійде в сім'ю православних церков. І всі ми разом будемо працювати на благо наших віруючих і для слави імені Божого", – сказав він.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Згідно з повідомленням, Варфоломій подякував президенту та українській делегації за візит, а також за рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату "для постійного представництва Матері-Церкви у столиці України".

"Молюсь Господу, щоб найближчим часом я знову відвідав вашу прекрасну і гостинну країну", – цитує прес-служба патріарха.

У свою чергу Порошенко подякував патріарху за рішення про надання автокефалії Українській православній церкви.

Як повідомлялося раніше, у суботу Порошенко і Варфоломій підписали угоду про співпрацю.