Громадяни, які звертаються за субсидіями, можуть оформити нарахування послуг лише на фактичних мешканців житла, а не на всіх прописаних у ньому, передає Корупція.Інфо
Так, у випадку, якщо хтось із прописаних мешканців поїхав із дому на тривалий термін, наприклад, на навчання, власники житла під час оформлення субсидії можуть указати це.
В декларації про доходи у розділі “склад сім’ї” заявник повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть із ним – написати “зареєстровані, але не проживають”.
Разом із декларацією треба подати заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, а також надати документальне підтвердження, що особа не проживає за цією адресою – довідку з місця роботи в іншому місці, про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо.
На підставі заяви управління соцзахисту спрямовує в помешкання заявника державного соціального інспектора, який приходить із перевіркою та складає акт. Органи соцзахисту готують подання на комісію, яка ухвалює рішення про призначення субсидії на фактичну кількість мешканців.
Рішення комісії є обов’язковим до виконання житлово-комунальними підприємствами, які надають послуги. Послуги нараховуються не на всіх прописаних, а на реальних мешканців. Доходи для розрахунку субсидії також обчислюють від фактичної кількості мешканців.