1

Будівлю Верховної Ради Автономної республіки Крим в лютому 2014 року не було захоплено, а передано під контроль російських військових місцевою владою півострова.

Про це заявляє екс-глава СБУ Валентин Наливайченко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", повідомляє Корупція Інфо

 "Для того, що б люди знали правду, потрібно зробити кілька речей. Перше – опублікувати реальне відео, як захоплювалася Верховна Рада АРК. Вона навіть не захоплювалася, а це була операція з передачі під контроль російським військам будівлі парламенту Криму напередодні голосування, яке інспірували і здійснили громадяни України, члени Партії регіонів, керівники кримського парламенту", – сказав він.

"Зайшов російський спецназ, це все є на відео, міліція передала їм зброю і добровільно залишила їм під охорону ключовий орган державної влади на півострові", – зазначив Наливайченко.

Він також нагадав, що з 28 і 29 лютого вже "на всіх вулицях в Криму стояли російські БТР, російські військові патрулі, військові частини, військовий флот".

"І десант, і все інше було готове, тому це була і є, і український парламент правильно визнав, анексія і окупація Криму", – додав екс-глава СБУ.

Проте Наливайченко вважає, що жодної "здачі Криму" не було.

"Кому здача? Захоплювали, як і продовжують далі окупувати цю територію, насамперед, російські війська. Хто допоміг і здійснив так звану квазіполітичну частину? Сто відсотків ті, хто був у парламенті і у місцевій владі Криму", – заявив він.

Наливайченко також звернув увагу, що українські війська в Криму опинилися в ситуації, коли командування як такого не було, а міністр оборони був зрадником і втік. Свою роль у цих подіях, за його словами, зіграли і зрадники з керівництва СБУ, які виїхали з Києва в Крим, "Беркут" та інші спецпідрозділи, що брали участь у розстрілах та інших незаконних дії проти Майдану.