Стандартна процедура реєстрації шлюбу в Україні передбачає 30 днів очікування після подачі заяви в РАГС – своєрідний випробувальний термін для пари. Прискорити процес могла вагітність нареченої, призив нареченого на строкову військову службу або, наприклад, хвороба, яка загрожує життю, передає Корупція.Інфо.
Але в 2016 році Міністерство юстиції запустило пілотний сервіс "Шлюб за добу". Тепер створити сім'ю можна за 24 години. "Обозреватель" розповідає, що для цього потрібно.
Зіграти експрес-весілля можна в багатьох містах України. Актуальний список місць є на сайті Мін'юсту. Наприклад, одружитися можна навіть в аеропорту "Бориспіль". Але від місця залежить, в першу чергу, вартість послуги, а також час, коли можна подати необхідні документи і час реєстрації.
Для того, щоб подати заявку на реєстрацію шлюбу, наречений і наречена особисто повинні принести документи. Відзначимо, що вік вступу в шлюб в Україні – 18 років. Одружитися можна і по досягненню 16 років, але для цього потрібне відповідне рішення суду.
Якщо наречений і наречена – громадяни України, то пакет документів наступний:
– паспорт громадянина України. Якщо подається ID-карта, то обов'язково з собою потрібно взяти виписку про місце реєстрації;
– ІПН;
– Якщо хтось із пари раніше був одружений, то ще потрібно подати оригінал документа, які підтверджує припинення шлюбу або визнання його недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу; рішення суду про розірвання або визнання недійсним, яке вступило в законну силу; свідоцтво про смерть одного з подружжя і т.д.)
Для того, щоб оформити шлюб з іноземним громадянином, потрібно подати його закордонний паспорт і завірений в установленому порядку переклад першої сторінки закордонного паспорта українською мовою. Якщо у іноземця є вид на проживання, додатково надається дозвіл на довгострокове або постійне місце проживання в Україні з відміткою в закордонному паспорті про видачу такого документа. Якщо у нього був попередній шлюб, то потрібні і документи, що підтверджують його розірвання або, наприклад, смерть одного з подружжя.
Але потрібно враховувати, що всі документи повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально.
А, наприклад, в Києві в центрі "Готово!", який реєструє експрес-шлюби, попереджають, що для весілля з іноземним громадянином потрібно документи подавати трохи раніше. Це потрібно як раз для того, щоб Державна міграційна служба України перевірила легальність перебування цієї людини в Україні. В середньому перевірка займає 5 днів.
Після подачі документів і оплати послуги пара може одружитися вже на наступний день. В деякий містах за умови подання документів зранку є можливість оформити шлюб в той же день. Однак ця опція залежить від міста і місця, де буде проходити церемонія.
Ціни на експрес-реєстрацію шлюбу теж варіюються в залежності від місця проведення. Наприклад, в тому ж "Готово!" в Києві весілля за 24 години з урочистою реєстрацією коштує 4 270 грн. А якщо додати до цього попереднє бронювання дати і часу реєстрації, присутність гостей і музичний супровід – то 6 780 грн. Реєстрація з усіма перерахованими опціями і в день подачі заяви коштує 10 073 грн. За реєстрацію в неробочий час доведеться доплатити 1 511,90 грн, а в державне свято – 3 511,90 грн.
У Львові, наприклад, вартість швидкої реєстрації шлюбу варіюється від 3 000 грн до 15 000 грн.