Мостиський районний суд Львівщини визнав екс-губернатора Одещини Міхеіла Саакашвілі, який нині, як відомо, живе на Черкащині, винним у незаконному перетині українського кордону та наклав на нього штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів – 3400 грн.
Також Саакашвілі має сплатити 320 грн судового збору, передає Корупція.Інфо
Популярне: Неочікуваний поворот! Союз Тимошенко з Аваковим. Страшний сон Порошенка збувся?
Сам пан Саакашвілі на судове засідання не прийшов, а його інтереси представляли адвокати Назар Кульчицький та Маркіян Галабала.
Хоча в кінці засідання адвокат Галабала заявив, що пан Саакашвілі таки попросив перенести засідання на кілька днів, щоб він приїхав і надав остаточні пояснення та сказав заключне слово.
Перше засідання у цій справі пройшло 18 вересня, проте розгляд тоді перенесли на 22 вересня.
На засіданні 22 вересня суд заслухав свідків та переглянув відео подій на пункті пропуску "Шегині" 10 вересня.
За звинуваченням у незаконному перетині кордону пану Саакашвілі загрожує штраф від 1700 до 3400 гривень або адміністративний арешт на 15 діб.
Попри невелику суму штрафу Міхеіл Саакашвілі заявляє, що для нього справа принципу довести, що він законно потрапив на територію України.
Політик перетнув український кордон 10 вересня. Представники прикордонної служби назвали в'їзд в Україну незаконним та склали на нього адміністративний протокол.
У липні 2017 року президент Петро Порошенко зупинив українське громадянство пана Саакашвілі, який у той час саме перебував у США.
Представники української влади заявляли, що у пана Саакашвілі немає дійсного українського паспорта, а тому його не можуть пустити на територію України.
22 вересня суд заслухав свідчення трьох представників прикордонної служби та одного активіста з боку захисту Міхеіла Саакашвілі.
Активіст Олександр Кучер розповів, як прихильники Міхеіла Саакашвілі цілий день їздили вздовж кордону. Вони готувались зустрічати пана Саакашвілі спочатку у пункті пропуску "Краковець", а потім на залізничній станції "Мостиська-2" та у Шегинях.
За його словами, активісти вирішили рятувати пана Саакашвілі, який перебував перед в'їздом на пункт пропуску на нейтральній смузі.
Через інформацію про замінування пункту пропуску політику нібито загрожувала небезпека, а прикордонники відмовлялись його евакуювати.
Захист пана Саакашвілі доводив, що внутрішні посадові інструкції зобов'язували прикордонників евакуювати політика в Україну, а представники ДПСУ наполягали, що політик мав повертатись у бік Польщі.
Представник ДПСУ майор Олександр Бродський на суді повідомив, що на пункті пропуску через анонімне повідомлення про замінування оголосили команду "Набат".
Згідно з планом дій у такій кризовій ситуації автомобілі на нейтральній смузі нібито мали повертатись назад у Польщу, а пан Саакашвілі натомість порушив кордон.
Таку ж позицію озвучив начальник західного регіонального управління ДПСУ, генерал-майор Володимир Єгоров.
Захисники Міхеіла Саакашвілі під час допиту свідків від ДПСУ використовували їхні ж свідчення у кримінальній справі проти Давіда Сакварелідзе, якого звинувачують в організації незаконного перетину.
Захисники знайшли досить багато невідповідностей у показах прикордонників у межах кримінальної справи та в адміністративній справі проти Саакашвілі.