РФ продовжує наступ на східні напрямки України, але на півдні з’явилася ділянка фронту, яка стала для росіян надто вразливою. Про це військовий аналітик, колишній полковник ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан розповів у своєму військовому огляді, додавши ймовірні об’єкти наступних українських успіхів.
У російських соцмережах зазначають, що у Кринок несподівано українські морпіхи розпочали наступ. Росіяни намагалися відбити атаки, але зазнали великих втрат. Також повідомляється, що новопризначений склад 328-го полку Росії відмовився продовжувати штурм.
«У росіян складна ситуація, вони вперлися в українські позиції, при цьому під прикриттям артилерії та FPV-дронів. Для них там вирішальна схватка», — додав військовий аналітик.
Основний вихід для росіян — відступити. Світан вважає, що як тільки в українській армії буде достатня кількість сил, коштів і, головне, авіації, почнеться визволення нашої території з південного напрямку. Середнім за складністю буде звільнення Запорізького напрямку, а найважчим — Донецького, за словами полковника в запасі.
У Генштабі України повідомили, що 31 березня армія Путіна в чергове безуспішно атакувала позиції ЗСУ в районі Кринок.
Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили проаналізувати ситуацію на цій ділянці фронту, відштовхуючись від інформації з українських та російських джерел.
За словами Гуменюк, щодня противник намагається атакувати позиції ЗСУ у Кринках за допомогою однієї чи трьох атак, у яких беруть участь виключно піхотинці без підтримки бронетехніки.
Гуменюк також заявила, що вороже угрупування військ «Дніпро» з окупованого Криму перекидає військову техніку та живу силу у невстановлене місце. Для цієї мети противник використовує надто складну логістику, щоб ЗСУ нічого не вивідали та не завдали удару.
З одного боку, «Дніпро» має військову техніку і живу силу для проведення ротації, проте немає достатніх сил, щоб перейти в наступ.
Один із російських каналів повідомив про те, що в районі Кринок зараз певне затишшя, а бої ведуть переважно безпілотники.
При цьому ЗСУ мають хороші системи РЕБ, найкращу координацію між операторами дронів та артилерійськими підрозділами.
Нагадаємо, що в ніч на 31 березня Україна знову стала мішенню ракетного удару від ворога, більшість ракет летіли на захід. З 14 крилатих ракет лише 9 вдалося знищити силам протиповітряної оборони.
«Це менше, ніж раніше. Ракети проводили довгі польоти, шукаючи обхідні шляхи, і деякі з них прорвалися», — підкреслив Світан. Він вважає, що збільшення кількості зенітно-ракетних комплексів, що охоплюють небо над Україною, може вирішити цю проблему.
Ворог також використовував дрони типу «Шахед» та запустив ракети «Іскандер-М» з Криму, а також ракету Х-59 з літака тактичної авіації. Ймовірно, деякі цілі залишилися невразливими, можливо через дії українських засобів радіоелектронної боротьби.
Такий нестабільний стан протиповітряної оборони може бути також пов’язаний із розвідкою ворога. З огляду на знищення українськими силами розвідувального літака А-50, імовірно, противник використовує безпілотні літальні апарати або посилив групи контррозвідки.
Аналітики зазначають, що росіяни мають серйозні проблеми на фронті через ефективне використання українською армією FPV-дронів, які дозволяють успішно знищувати живу силу та техніку ворога.
«Це свідчить про майстерність операторів дронів, а не лише про їхню кількість», — додав колишній полковник ЗСУ.
Українські сили мають менше дронів на фронті, ніж ворог, але вони досягають кращих результатів. Якщо військовий паритет буде досягнутий і в кількості дронів, Україна зможе витискати росіян ще сильніше, наголосив Світан.