На південних напрямках фронту відбувається активна контрбатарейна діяльність, при цьому війська Російської Федерації попри всі намагання не залишати своїх позицій і не випустити підрозділи Збройних Сил України зі зайнятих територій, терплять провалище. Про це повідомили представники Сил оборони півдня.

Зазначається, що протягом останньої доби ворог провів два невдалі штурми на Оріхівському напрямку: в районах Роботиного та Старомайорського.

«На лівому березі Дніпра, біля селища Кринки, противник підійшов до дії з п’яти штурмів, випробовуючи нові тактичні підходи. Однак, зазнавши великих втрат, він відступив на вихідні позиції», — підкреслили військові.

Вони також додали, що окупанти не припиняють проведення повітряної розвідки, намагаються тиснути артилерійськими обстрілами і використовують значну кількість бойових дронів різних типів уздовж всієї лінії фронту, а на Оріхівському напрямку додають ще й авіаційну підтримку.

Тим часом, кораблі Російської Федерації в Чорному та Азовському морях залишаються відсутніми. Ракетні кораблі повернуті до баз.

За останню добу на Оріхівському та Херсонському напрямках було знищено 162 ворога та 79 одиниць озброєння та військової техніки російських військ. Крім того, Збройні Сили України завдали ударів по шести польових складах боєприпасів.

Необхідно відзначити, що подальше затримання безпекової допомоги від США має значний вплив на можливості українських сил реагувати на зростання темпів російських механізованих атак на сході України, повідомив у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський 6 квітня попередив, що особливо напружена ситуація склалася на сході від Часового Яру і на захід від Авдіївки в Донецькій області, райони, де ISW нещодавно зафіксував активізацію російських механізованих штурмів», – зазначається у повідомленні.

«Українські сили наразі успішно відбивали інтенсивні російські механізовані атаки на всій території сходу України минулого тижня, але робили це, незважаючи на постійну нестачу матеріальних засобів», – відзначили аналітики.

Вони нагадали, що президент Володимир Зеленський недавно заявив, що затримка допомоги змусила Україну відступити ініціативу на полі бою Росії, а українські чиновники попередили, що Україна не може планувати успішний контрнаступ чи оборону, не знаючи, коли і яку допомогу отримає від Києва.

У ISW також вважають, що дефіцит західної військової допомоги змусив українські сили економити зброю, і заява Зеленського свідчить про те, що українським силам «зараз доводиться приймати важкі рішення» щодо пріоритетності певних аспектів своєї оборони перед обмеженням можливостей російських військ або підготовкою до контрнаступальних операцій.

За думкою начальника Генерального управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, до кінця весни в Україні очікується активізація російських наступальних дій. Ситуацію на фронті він охарактеризував як «складну, але контрольовану».

За словами генерала Буданова, окупанти розпочнуть наступ на початку літа на донецькому напрямку і зможуть здійснити просування.

«Вони трохи продвинуться у бік Часового Яру і рухатимуться в напрямку міста Покровська, яке має важливе стратегічне значення», — підкреслив генерал ГУР.

За його словами, до початку очікуваного російського наступу значних змін на фронті не передбачається, оскільки «ситуація досить складна, але контрольована».

У відміну від багатьох військових експертів, які висловлюють іншу точку зору, Кирило Буданов не виключає можливості українського наступу у поточному році. Проте він уникнув детальнішого обговорення цього питання, зазначивши, що відповідальність за цю сферу лежить на Генштабі ЗСУ.

Коментуючи спільну закупівлю країн ЄС з ініціативи Чехії 800 000 артилерійських снарядів для ЗСУ, він відзначив, що наразі не відчуває їхньої присутності на фронті. За словами Буданова, Україні потрібні «додаткові артилерійські системи та боєприпаси».