Протягом минулої доби Сили оборони відбили 61 атаку ворога в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Таврія». Зокрема, Сили оборони відбили у окупантів деякі позиції під Авдіївкою.

Про це повідомив речник Дмитро Лиховій у ефірі телемарафону.

«На Мар’янському напрямку відбулося 43 бойових зіткнення, на Авдіївському напрямку – 10. Окупанти застосовують малі штурмові групи чисельністю до відділення із застосуванням невеликої кількості бронетехніки. Вони її використовують для висадження наземного десанту, який масово знищується», – розповів Лиховій.

Він також додав, що ситація на цих напрямках зараз найдинамічніша по всій лінії відповідальності ОСУВ «Таврія». На деяких ділянках Сили оборони мали власні успіхи.

«Кілька позицій було відновлено за попередні дві доби. Стосовно Авдіївського напрямку, позавчора там було захоплено в полон більше десятка окупантів. Вчора ця тенденція продовжилася, в полон потрапили 5 росіян. Це наслідок близьких контактних боїв, коли не лише ворог наступає, а й наші сили відновлюють позиції і захоплюють ворога зненацька, беруть у полон», – пояснив Лиховій.

Він також прокоментував інформацію про захоплення росіянами населеного пункту Побєда Донецької області.

«Ситуація на лінії зіткнення динамічна і вчора ворог атакував у районі сіл Новомихайлівка, Георгіївка та Побєда 43 рази загалом. Це дуже багато, як для невеликого відрізку на лінії фронту. Ймовірно, вони були приурочені до намагання здобути якихось результатів перед 23 лютого, яке в них свято. Спроби їхні були безуспішні, а деякі позиції були відновлені», – розповів речник ОСУВ «Таврія».

Додамо, що російська окупаційна армія перекидає вцілілі підрозділи солдат та техніку з-під Авдіївки Донецької області на інші напрямки. Там може ускладнитися ситуація.

Про це повідомив заступник командира 3-ї штурмової бригади Максим Жорін.

«Складна ситуація очікується і на інших напрямках. Тим більше з Авдіївки почали перекидати вцілілі підрозділи на інші ділянки фронту. Зараз РФ починає планомірно задіювати все це на полі бою. Найближчим часом, думаю, буде складна ситуація ще на Півдні і на Харківському напрямку», — наголосив військовий.

З його слів, попереду — важкі бої. Адже окупаційні російські війська «готували сили, резерви, накопичували зброю та техніку, і підготувались.

Щодо Авдіївського напрямку, то Жорін зауважує, що росіяни «будуть просуватись, наскільки у них вистачить сил та залежно від того, хто з них виживе».

До того ж, біля Авідіївки зараз ворог роблить абсолютно все, щоб проломити оборону ЗСУ на нових рубежах.

«Ворог не полишив спроб, намагань і продовжує наступальні дії вже поза межами міста. В основму зусилля наступу в нього зосереджені на напрямку населеного пункту Ласточкине. Туди перекидається величезна кількість і особового складу і техніки. Лише сьогодні зранку там вже було підбито 5 одиниць БМП ворога і знищено декілька рот піхоти. Щоб було розуміння, це не разова атака, це постійні вже протягом декількох діб спроби штурмів з технікою, без техніки…», — розповів про ситуацію військовий.

За словами Жоріна, росіяни після боїв за Авдіївку ще мають достатньо сил для того, щоб продовжувати наступальні дії.

«У ворога досі дуже багато і піхоти, і техніки, і працює авіація. І зараз є такі випадки, що вони почали працювати «Ланцетами» по позиціях піхоти, чого раніше в принципі не робили. Тобто зараз роблять абсолютно все, щоб проломити, продавити нашу оборону на тих рубежах, які ми займаємо. Успіху на даний момент вони не мають», — зазначив він.

За словами заступника командира 3-ї ОШБр, на даний момент прямої загрози просування ворога для Курахового, Солидового немає. Але при цьому зауважив, що це не привід розслаблятися.