Російське командування запровадило нову тактику, намагаючись захопити позиції ЗСУ на південному та північному флангах біля Бахмуту у Донецькій області. Ворог відмовився від використання виключно «м’ясних штурмів». Тепер він використовує потужний удар бронетехнікою. До того ж, на сьогодні ЗС РФ під Бахмутом не шкодують ні живої сили, ні бронетехніки.

Про деталі ситуації на східному відтинку фронту розповів у Telegram-каналі заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін.

Жорін наголосив, що у РФ достатньо людського ресурсу, щоб продовжувати штурмувати на обраному відтинку фронту в Україні. Тому росіянам навіть «не потрібно вчитись на помилках», аби мінімізувати втрати.

«Докинуть ще та й все», — підсумував український військовий.

Зі слів заступника командира 3 ОШБр, атаки РФ тепер складаються з двох частин. Спершу вперед кидають велике угрупування з бронемашинами. При цьому успіху не мають.

Після цього починаються штурми малими групами, «щоб прощупати нашу оборону». Наприклад, зараз на позиції підрозділу Жоріна намагаються іти російські десантники.

«Нові підрозділи, які тільки зʼявляються на Бахмутському напрямку, майже всі пробують наступати великими угрупуваннями з бронетехнікою. І досить швидко захлинаються у металобрухті. Потім вони вже переходять до тактики малих груп та прощупування нашої оборони. Зараз, наприклад, десантники, які намагаються атакувати, наступають переважно без броньованої техніки, використовуючи її лише щоб доїхати до певних позицій. Та обговорюючи тактику росіян та їхні втрати, завжди треба памʼятати — людського ресурсу у росіян дуже багато. Вони можуть і не вчитись на своїх помилках, не заморочуватись з приводу такої тактики, яка мінімізує втрати», — розповів Жорін.

Додамо, що схожу заяву видав і пресофіцер 26-тої артбригади імені генерал-хорунжого Р. Дашкевича. Він повідомив, що російські війська продовжують мʼясні штурми позицій ЗСУ і не шкодують особовий склад для цього.

«Сьогодні росіяни намагаються берегти техніку. Вони дуже часто окопують свою техніку. Втім, є випадки, коли для атак окупанти використовують важку броньовану техніку. Також на Бахмутському напрямку окупанти поповнюють свої підрозділи свіжо мобілізованими», — розповів Калашніков.

Пресофіцер розповів, що противник продовжує використовувати тактику мʼясних штурмів біля Бахмута

«Окупанти перекидають на Бахмутський напрямок підрозділи “Шторм Z” та поповнюють свої ряди свіжо мобілізованими. Окупанти застосовують для штурмів безпосередньо людський фактор. Тобто, зараз ми знову спостерігаємо повтор мʼясних штурмів, які ми бачили раніше. Минулого тижня в напрямку Кліщіївки в складі однієї роти окупанти саме так і намагались атакувати наші позиції. Особовий склад вони просто не шкодують», — додав він.

В той же час відомо, що на Бахмутському напрямку російські війська перейшли до активної оборони, намагаються повернути втрачені раніше позиції.

Про це заявив речник Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимира Фітьо.

Командувач розповів, що окупанти намагаються розвідати слабкі ділянки в обороні українських захисників на Бахмутському напрямку, проте стратегічних успіхів на всій лінії зіткнення від Куп’янська до Бахмута у російської армії немає.

«На цій ділянці фронту ворог від оборони перейшов до активної оборони. Намагається відбити позиції, які він втратив попередньо. Наші військовослужбовці в найкращому разі переходять до атакувальних дій, покращують своє тактичне становище. Так за минулу добу відбили наші воїни 10 атак противника. Це Кліщіївка та Андріївка», — сказав Фітьо.

За його словами, ЗСУ бачили підготовку армії РФ до активних бойових дій ще перед початком жовтня. Підготовка тривала близько трьох місяців. Але водночас готувалися й українські бійці.

«Ми зміцнювалися, зміцнювали інженерні споруди свої. Підтягували резерви. І ми бачили, що спочатку атаки відбувалися активніше на Лимано-Куп’янському напрямку, а зараз вони перейшли на Бахмутський напрямок. Тобто противник пробує хоч десь домогтися успіхів», — зазначив командувач.