Із 2018-го року вимоги до стажу поступово збільшуватимуться. Розмір пенсії зростатиме щорічно. Але експерт радить молодим людям не сподіватися на велику пенсію, а почати відкладати зі свого заробітку, передає Корупція.Інфо
Популярне: Перестало битись серце відомої української актриси
Уряд збільшив мінімальну пенсію на 140 гривень — до 1452 гривень. А з 2019 року запрацює механізм індексації. Тобто, пенсії підвищуватимуть щороку залежно від рівня інфляції та середньої зарплати.
Перша заступниця начальника черкаського обласного управління Пенсійного фонду Анна Вовкогон пояснила, що більше половини з 400 тисяч пенсіонерів у Черкаській області отримали підвищення пенсії до 300 гривень.
“Більше 360 тисяч пенсіонерів мають реальне підвищення пенсій. На 300 гривень більшу пенсію отримують 56% черкаських пенсіонерів. Від 300 до 500 грн — 11% людей. Від 1000 до 2000 гривень — 10%. Є й ті, хто отримав пенсію більше, ніж на 5000 гривень — таких в області 870 осіб”, — сказала Вовкогон.
Нардепи не підвищили вік для виходу на пенсію. Але де-факто, через збільшення мінімального страхового стажу (до 25 років – авт.), людям, які пропрацювали 15 – 25 років, заслужений відпочинок світить у 63.
Для тих, хто має стаж до 15 років, дозволили отримувати пенсію після 65 років. Ця межа зростатиме протягом десяти років і рівень страхового стажу для виходу на пенсію буде 35 років.
Якщо страхового стажу взагалі немає, то людина може претендувати на соціальну допомогу від держави. А якщо його недостатньо — стаж можна придбати, але не більше, ніж п’ять років. Один рік коштуватиме 16 896 гривень.
Уряд скасував спеціальні пенсії для суддів, науковців, прокурорів, працівників освіти тощо. Відтепер для них діятимуть загальні правила нарахування пенсій.
Пільговий вихід на трудовий спокій залишили для:
військових та учасників бойових дій
матерів, що виховали більше, ніж п’ятеро дітей
працівників шкідливих виробництв
людей із інвалідністю.
“Не сподівайтесь на державу”
Про що зараз варто задуматися молоді, аби в старості бути забезпеченими? Економічний експерт Сергій Фурса радить не сподіватися на допомогу держави та пенсії.
“Ви маєте самі собі відкладати на пенсію. Приблизно 10% від заробітку. Не потрібно купувати біткоїни чи інвестувати в акції Apple. Краще вкладатися у безризикові активи: банківські депозити або облігації. У вас є певна сума і ви кладете їх на депозит під 8-10% річних і на ці відсотки живете. Якщо ви вважаєте, що вам на рік буде досить 20 тисяч доларів, тоді треба відкласти на старість близько 200 тисяч доларів. Бажаєте більше грошей отримувати на пенсії? Тоді треба більше відкладати”, — радить експерт Сергій Фурса.