На жаль, в Збройних силах так і не виробилася система антикризових комунікацій, що позначається як на функціонуванні армії, так і на бойовому духові солдатів, передає Корупція.Інфо
Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив комбриг 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, Герой України, полковник Сергій Собко.
За його словами, якщо налагодити цю систему то багатьох скандалів, що підривають авторитет воюючою армії, можна було б уникнути.
"Цілком розумію, що винесення проблем на широкий загал відбувається саме тоді, коли вирішити її законними способами за прийнятними процедурами неможливо. Це відбувається тоді, коли є спротив командирів, коли проблему бояться виносити "наверх", коли не працює комунікація з командуванням, коли проблема замовчується у "вищестоящих" штабах – десь між бригадою і вищим командуванням.Це відбувається, коли над вирішенням суті проблеми та вивченням причини її виникнення ніхто не працює, а питання перекидається зверху через усі штаби вниз – на бригаду з наказом:" надати відповідь в термін до…". У разі ж усвідомлення того, що проблема все ж таки існує чи набула небажаного резонансу, відбувається "призначення винного". Це все аж ніяк не створює умов для упередження повторення подібної ситуації", – пояснює Собко.
За його словами, неефективність процесів і страх озвучити проблему перед начальником – це відлуння "совка".
Популярне: "Дерева, кущі та землю вкрило товстим шаром": У розпал літа Карпати засипало снігом (ФОТО)
"Це ознака, що зайві, дублюючі одна одну ланки в ешелонах командування, штабах (укомплектованих особовим складом, до речі, набагато краще, ніж, власне, війська), неспроможні на оперативне реагування на незручні питання громадськості. Їхня ефективність вимірюється стосами паперів, а не запропонованими рішеннями щодо системного підходу до вирішення проблем і вмінням нести відповідальність за них. Сенс ієрархічної військової структури в тому, щоб кожний ієрархічний щабель управління поліпшував обслуговування нижчого щабля, натомість зараз кожен з них забезпечує становище вищих ланок управління", – резюмував військовий.