Самих робітників закладу тепер можуть притягти до відповідальності за фото без дозволу батьків, передає Корупція.Інфо

Скандал через екскурсію сколихнув два регіони. Черкаські музейники пересварилися із кропивницькими освітянами після того, як діти з Кіровоградщини зупинилися на перепочинок у заповіднику сусідньої області.

Співробітниця Чигиринського заповідника Оксана Мінська поскаржилася в соцмережі на поведінку малечі. "Учні затяли біганину по цих могилах, скакали по них, випробовували свою силу на хрестах. При цьому батьки та вчителі не зробили їм жодного зауваження", – повідомила вона. Публікація за кілька днів набрала півтисячі перепостів в соцмережі. Свій допис жінка проілюструвала фото дітей  біля автобуса, і на адресу малолітніх туристів посипалися прокльони: "Бидло, невиховані г*внюки. Вашим дітям намордники треба одягати!".

Батьки сфотографованих дітей обурені та пішли в поліцію із заявою про наклеп і розповсюдження світлин школярів без дозволу. "Ми не розуміємо, чому під постом, де стоять діти біля нашого автобуса, вони виставляють ті факти, які в них може дійсно були при музею, але ж вони до нас ніяк не відносяться. Вони пишуть "накипіло". Накипіло, але вибачте, чого на нас накипіло?", – питає кропивничанка Наталя Гришечкіна. Жінки твердять, що нічого з описаного у пості із ними не було: малі туристи сходили в туалет, побігали біля підніжжя церкви і поїхали далі. Мами збираються до суду, а юристи кажуть, що шанси виграти справу в них є. "Не можуть фотографувати людину без її дозволу. Відповідно, і дітей. Чітко прописано: знімати і використовувати подібні фотографії без згоди батьків. Тим більше з постів, котрі були написані, та коментарів, котрі далі пішли – це принижує честь і гідність дітей", – вважає Діана Дрижакова.

У заповіднику ж наполягають, що школярів не обмовляли, а коментарі, мовляв, вони заслужили своєю поведінкою. "Виховувати треба, товариші! Треба працювати з дітьми", – вважає заступник керівника заповідника Віктор Лазоренко. Авторка посту екскурсовод Оксана Мінська каже, що діти справді розминали ноги на цвинтарі і селфилися на могилах. "Стрибали, верещали, віджималися на хрестах. Хлопчик ліг на хрест і на могилу", – запевняє вона. Цього жінка не фотографувала. Тепер вона каже, що писала про наболіле і знімкувала громадське місце, а кропивницькі діти потрапили туди випадково. "Місце сфотографоване не з тією метою, що там діти, їхня група, а просто те місце, де зазвичай зупиняються біля нас екскурсійні групи", – каже вона.

Популярне: "Дерева, кущі та землю вкрило товстим шаром": У розпал літа Карпати засипало снігом (ФОТО)

Тим часом скандал уже вийшов на міжобласний рівень – обурені освітяни Кропивницького зажадали пояснень від чиновників сусідньої області. "Ситуація ображає все місто. Ми звернемося до управління культури Черкаської облдержадміністрації. Ми звернемося до поліції для того, щоб вона роз‘яснила людям, що фотографувати дітей без дозволу батьків вони не мають права і можуть понести кримінальну відповідальність", – розповіла начальник міського управління освіти Кропивницького Лариса Костенко. Поліція ж поки поза сканадалом – слідчі обох областей спільно проводитимуть перевірку у цій справі.