Між двома країнами вже давно існує суперечка щодо поховань поляків в Україні, передає Корупція.Інфо

Києву та Варшаві потрібно спільно працювати над ексгумацією польських поховань в Україні, щоб потім не було ніяких звинувачень на адресу один одного.

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив на Форумі місцевого розвитку в Трускавці, відповідаючи на питання про результати польсько-українських розкопок, що здійснювалися в Грушовічах на місці зруйнованого в Польщі пам'ятника воїнам УПА.

"Моя позиція проста. Повинні працювати над питаннями ексгумації разом, щоб довіряти один одному. Ми переконали польську сторону, що повинні почати це в Грушовічах. Це було важливо для нас, оскільки пам'ятник був зруйнований. І коли камені з цього пам'ятника потім були вкатанними в дорогу місцевою владою, це для нас не просто політично було неприйнятно, це було емоційно неприйнятно. Польська сторона повинна була зробити цей крок, і вона його зробила, і тепер результати цієї ексгумації повинні бути оцінені саме разом", – сказав він.

Клімкін пояснив, що в разі розкопок на території України, в роботах повинні брати участь обидві сторони.

"Якщо ми почнемо окремі розкопки тут, в Україні, то теж повинні це робити разом, а не тільки польська сторона. І завжди повинна бути загальна оцінка, щоб потім ніхто нікого не звинувачував", – підкреслив міністр і додав, що готовий поїхати на будь-яке місце загибелі поляків і віддати їм шану, але таких же дій очікує і від польської сторони.

Як відомо, Інститут національної пам'яті України ініціював мораторій на ексгумацію поляків в Україні у відповідь на вандалізм щодо українських пам'яток на території Польщі. Як відомо, український пам'ятник УПА в Грушовічах був знесений 26 квітня 2017.

В свою чергу колишній польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський зробив черговий випад на адресу України заявляв, що Польща довго проявляла "ангельське терпіння" до Києва. За його словами, проблеми почалися ще тоді, коли Україна заборонила в'їзд меру Перемишля і відкликала рішення про дозволи на ексгумацію.

Популярне: "Дерева, кущі та землю вкрило товстим шаром": У розпал літа Карпати засипало снігом (ФОТО)

В Україні ж вважають, що мораторій на ексгумацію польських поховань може бути знятий після того, як польська сторона надасть своє бачення легалізації та відновлення українських пам'яток на території Польщі.