Документ, що запропонувала Москва Радбезу ООН, підтримали лише дві країни з 15 країн-членів Радбезу ООН: це сама Російська Федерація, а також – Китай, інші ж країни утрималися.
Як повідомляє Reuters, резолюція Росії щодо війни в Україні провалилася на голосуванні Ради Безпеки ООН.
Якби Росія дбала про гуманітарну ситуацію, вона припинила б бомбардування дітей і поклала край їх тактиці облоги. Але вони цього не зробили, – заявила після голосування посол Великобританії в ООН Барбара Вудворд.
Для того, щоб резолюцію ухвалили потрібно було як мінімум дев’ять голосів і відсутність вето з боку Росії, Китаю, Великобританії, Франції або США, однак 13 країн утрималися, а документ, запропонований Російською Федерацією, підтримали, очікувано, сама ж Росія, а також Китай. Утрималися під час голосування Франція, Великобританія, США, Індія, Ірландія, Кенія, Мексика, Норвегія, Албанія, Бразилія, Габон, Гана й ОАЕ.
Представник Росії в ООН Василь Небензя звинуватив тих, хто утримався від голосування в політизації своїх мотивів.
Попри заклики припинити вогонь для евакуації мирних громадян, про що йдеться в тексті резолюції, підготований росіянами документ просякнутий цинізмом.
Росія “пропонує” заборонити сторонам конфлікту використовувати цивільну інфраструктуру для розміщення військових об’єктів й не встановлювати їх у густонаселених районах”, хоч Україна такого й не робила жодного разу. Натомість країна-агресор безжально бомбить українські міста й завдає ударів по житлових кварталах і при цьому – прикривається потім мирними мешканцями.
Російську резолюцію розкритикувала американська пані посол Лінда Томас-Грінфілд. Вона наголосила, що цим документом Москва вкотре намагалась використати Радбез для “прикриття своїх жорстоких дій”.
Росія мала б нахабство висунути резолюцію з проханням до міжнародної спільноти вирішити людську кризу, яку сама ж Росія створила, – підкреслила вона й наголосила, що Радбез ООН не братиме участь у підступній грі Росії. Адже у відповідному документі немає згадок про її роль як єдиної причини гуманітарної кризи в Україні.
Нагадаємо, Україна напередодні попросила Генасамблею ООН проголосувати за резолюцію щодо гуманітарних наслідків війни, яку підготувала міжрегіональна група з понад 20 держав. Цей документ навіть не пробували виносити на розгляд Радбезу, адже Росія як її постійний член має право на вето. Натомість Генасамблея свої рішення ухвалює простою більшістю.