У Києві чотири людини потрапили до лікарні через отруєння талієм, один з них помер. Його можна було б врятувати, якби вчасно поставили діагноз

Проблема полягала в тому, що ніхто з лікарів не думав, що хвороба може бути викликана високотоксичною речовиною, розповіла журналістам Оксана Білокінь, мати загиблого Максима, якому отруєння діагностували далеко не відразу. Недуга починалася, як звичайна застуда: слабкість у всьому тілі, оніміння кінцівок. Також і Максим, і ще троє пацієнтів з аналогічним діагнозом говорили, що з них «ніби здирають шкіру», випадало волосся.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Отруєння у хлопця запідозрив тільки один лікар з інфекційного відділення Олександрівської лікарні. Але провести дослідження не могли через відсутність необхідного обладнання. Тоді мати Максима сама стала шукати шляхи вирішення проблеми. Але і в Інституті токсикології, і в Науково-дослідному інституті гігієни праці та профзахворювань потрібні для обстежень співробітники виявилися у відпустках.

Зрештою допомогти змогли тільки в приватному науково-технічному центрі. Поведені дослідження показали значне перевищення талію. Підтвердили це і в Німеччині, куди теж направили аналізи Білоконя.

Але врятувати його не вдалося. На той час, коли з’ясувалася причина недуги, внутрішні органи хворого вже відмовили.Коли через 40 днів аналогічні симптоми відчув на собі батько Максима, діагноз йому поставили відразу. До лікарні з такою ж бідою потрапив і його колега. А ось четвертий потерпілий, таксист Вадим Кисельов, залишився живий тільки завдяки резонансу в пресі. Лікарі довго не могли зрозуміти, що з ним, поки не дізналися про попередні три випадки і не провели необхідні дослідження, підтвердивши отруєння талієм.

Як відомо, незадовго до госпіталізації сам Максим випив кави, смак якого здався йому «гірким і в’язким. Але ні батько хлопця, ні колега батька кави не пили, а аналогічне отруєння діагностували й у них.

Чтобы давление было в норме ,используйте обычный…
За словами матері загиблого, після смерті сина її чоловік, прибираючи в автомобілі, на якому їздив Максим, виявив під килимком кульки ртуті. Поліція повинна була перевірити всі ці моменти. Але до недавнього часу ніхто нічого подібного не робив.

Оксана Білокінь впевнена: саме через те, що інформація набула розголосу, в поліції заворушилися і почали розслідування.

“Аж до минулого тижня справа не розслідувалася. За фактом смерті сина відкрили кримінальне провадження, але на цьому все і закінчилося. Слідчим у справі призначили дівчину років двадцяти. За весь цей час ніхто навіть не оглянув автомобіль і не допитав свідків. Ситуація змінилася тільки після того, як про цей випадок написали. Скандал в пресі змусив поліцію заворушитися. Минулого тижня поліцейські нарешті оглянули автомобілі сина і чоловіка. Слідчого поміняли”,– пояснила вона.

Зараз правоохоронці з’ясовують, хто міг вчинити замах на життя сім’ї, і де взялася отрута.

Адвокат сім’ї Білокінь Анатолій Каленюк впевнений, що має справу з убивством і замахом на вбивство, хоча справу Максима Білоконя і провадження за фактом інших потерпілих не об’єднали в одне ціле.