У Офісі Президента розкритикували Комісію ООН з розслідування злочинів в Україні, яка не змогла знайти достатньо доказів, що Росія чинить геноцид проти українців, і назвали таку поведінку політичною беззубістю та непрямим заохоченням злочинця.
Про це у Твіттері написав радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк
«Що таке політична беззубість і непряме заохочення злочинця? Нескінченний майстер-клас від ООН. Цього разу комісар Ерік Мьосе, голова Комісії ООН. Комісія прямо заявляє, що не бачить наміру вчиняти геноцидні злочини з боку Росії проти громадян України. Абсолютно, тому що росіяни прийшли нас вбивати… ласкаво, масово. Українців точно, але без попереднього плану», — заявив Подоляк.
Він із сарказмом додав, що ракети з РФ щовечора «по-доброму летять у міста», а спроба знищити енергетичну інфраструктуру взимку, щоб морози вбили людей — «абсолютно випадкова».
«А повномасштабна війна на 560+ днів із сотнями стертих дощенту українських міст і сіл – це строго в межах допустимого «негеноциду». А чиновник закликає «вбити українця!» без попереднього наміру. І катування у фільтраційних таборах з примушуванням до відмови від української ідентичності та нав’язування російської ідентичності – теж з любов’ю. Міністерство любові. Ах, так, росіяни ще не діють так, як у Руанді, вони не вбивають людей мільйонами», — написав радник керівника ОП.
За його словами, якби українці добровільно вийшли на дорогу, стали на коліна, смиренно віддали свої голови російському солдату, щоб вони їх відрубали, масово, для протоколу, тоді, очевидно, для Комісії ООН це буде геноцидом.
«Тоді мова йде про геноцид. Інакше – це просто правильна війна, де є трохи різанини, спалювання, ґвалтування на етнічно-державному ґрунті. І нехай вони продовжують, так, пане Мьосе? Вони мають право, тому що ООН заохочує це, правда?» — наголосив Подоляк.
Своєю чергою члени Комісії поінформували на пресконференції у Києві заявили, що незалежна міжнародна комісія ООН із розслідування порушень в Україні у жовтні надасть Генеральній асамблеї ООН письмовий звіт про діяльність у рамках другого мандату, який був запущений у березні.
«Комісія надасть письмовий звіт Генеральній асамблеї ООН у жовтні 2023 року і Раді ООН з прав людини в Женеві у березні 2024 року», — сказав комісар Пабло де Грейф.
Голова Комісії Ерік Мьосе нагадав, що під час реалізації першого мандату комісії було підготовлено два письмових звіти – перший у жовтні 2022 року надійшов до Генасамблеї ООН і другий – до Ради ООН з прав людини у березні цього року.
«Це наш другий мандат, який був запущений у березні 2023 року…Спочатку ми відвідали місто Умань на Черкащині, потім перебували у Києві і зустрічалися з представниками МКІП, Міноборони, омбудсменом, представником Офісу генерального прокурора та Служби безпеки України», — поінформував Мьосе.
Комісар Врінда Ґровер своєю чергою розповіла, що в Умані члени комісії зустрічалися з мешканцями будинку, зруйнованого під час російської ракетної атаки у квітні, яка забрала життя 23 людей, та представниками місцевої влади.
«Мешканці будинку ділилися з нами своїм горем, своїми особистими втратами і тим, з якими труднощами вони стикаються наразі у побуті. Ми також зустрічалися з міською владою, яка зараз відповідає за допомогу постраждалим. Мова йде саме про компенсації тим, хто втратив своїх рідних, хто втратив житло, та інші виплати в цьому випадку», — зазначила Ґровер.