Те, як та чи інша країна поводилася чи поставилася до України в найтемніший момент її історії, буде враховано при побудові майбутніх відносин.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю BBC News Україна.

У ньому Кулеба чітко дав зрозуміти, що країни, які не підтримали Україну зараз, які, за його словами, “погано повелися під час цієї війни та погано поставилися до України”, заплатять ціну в майбутньому.

“Якщо хтось у світі думає, що те, як та чи інша країна поводилася чи поставилася до України в найтемніший момент її історії, не буде враховано при побудові майбутніх відносин, то ці люди просто не знають, як працює дипломатія”, – сказав він.

“Війна — це час, коли потрібно зробити вибір. І кожен вибір був зафіксований”, – підкреслив Кулеба.

Крім того, міністр зазначив, що західні союзники не надають Україні військову підтримку достатньо швидко, оскільки не були готові до конфлікту такого масштабу, як Перша світова війна. Але країні потрібні артилерійські снаряди.

“Ми хочемо, щоб партнери діяли швидше. Якщо одну доставку відкладають на один день, це означає, що хтось загине на передовій. Це означає, що той, хто міг бути ще живим, помре”, – сказав він.

Найбільший попит на боєприпаси був у східному місті Бахмут, яке українські сили утримують більше семи місяців попри неодноразові спроби росії захопити його.

Кулеба заявив, що “емоційно дуже складно” через втрати, яких зазнає Україна. Але якби Бахмут впав, то наступними були б інші міста: “Тож, щоб там врятувати життя… ми маємо воювати в Бахмуті, скільки фізично зможемо”.
росія ніколи юридично не набувала статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та має бути вигнана з цього поважного органу.

Глава української дипломатії зазначив, що у 1945 році світова спільнота поклала особливу відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки на п’ять могутніх держав: Сполучені Штати, Радянський Союз, Велику Британію, Францію та Китай, – які стали, так би мовити, «суддями світу», відповідальними за збереження миру та співпраці.

«Війна росії проти України вивела правду на поверхню: один із цих суддів – шахрай. Замість того, щоб захищати міжнародний мир, росія кидає виклик самому його існуванню. Замість того, щоб бути захисницею, вона вчиняє агресію. Замість того, щоб бути панацеєю, вона стала хворобою. Чи потрібен світові такий «суддя»? Це найгостріше питання, яке постає перед світом, враховуючи масові звірства росії в Україні, її жорстокість і зневагу до людяності», – зауважив Кулеба.

Він акцентував, що ми опинилися в цих темних часах тому, що росії дозволили повірити у власну абсолютну безкарність. У цьому контексті міністр нагадав, що все почалося в грудні 1991 року, коли представники росії незаконно узурпували місце СРСР у Раді Безпеки ООН.

«Проста зміна таблички “Радянський Союз” на табличку “російська федерація” стала найбільшим дипломатичним шахрайством ХХ століття. У лютому я наголосив на засіданні Ради Безпеки ООН, що росія перетворила крісло постійного члена Радбезу ООН на свій трон безкарності. Сьогодні ми маємо справу з наслідками порушення правил 32 роки тому», – констатував очільник МЗС.

На його переконання, російська війна має не лише завершитися нищівною поразкою для путіна. Її наслідком має стати фундаментальне переосмислення глобальної безпекової системи та реформа міжнародних інституцій, які покликані підтримувати та відновлювати мир.

«росія ніколи юридично не набувала статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та має бути вигнана з цього поважного органу. В іншому разі злочинець у кріслі судді продовжуватиме ставити під сумнів легітимність всієї системи ООН», – резюмував глава української дипломатії.