Слова заступника виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун Олександра Лінчевського, що хворих на рак не має сенсу лікувати, бо вони все одно помруть, – це ганьба й демонстрація ставлення МОЗ до українців, передає Корупція.Інфо

Таку думку висловила народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець в соціальній мережі Facebook.

«МОЗ пробило чергове дно… Після скандального виступу заступника в. о. міністра Лінчевського, в якому він заявив, що хворі на рак все одно помруть і лікувати їх немає сенсу, міністерство почало безглуздо виправдовуватися та перекручувати інформацію. Так, на офіційному сайті МОЗ вони заявили, що міністерство «стурбоване активним поширенням окремих уривків виступу заступника в. о. міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, вирваних із загального контексту плідного діалогу МОЗ України з Рахунковою палатою України», – написала Богомолець.

За її словами, це – черговий цинізм людей, які на публіку говорять гарні гасла та обіцянки, а між собою ставляться до українців, як до непотребу, життя якого для них – сміття.

«Адже говорячи такі бридкі слова Лінчевський, мабуть, навіть не думав, що з’явиться повна стенограма його виступу і вона буде опублікована. І тепер кожен може ознайомитися з її змістом та переконатися в тому, як насправді МОЗ ставиться до здоров’я та життя українців. А також побачити, що слова «Колеги. Це – рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми є нуль відсотків» – не вирвані з контексту, як запевняє міністерство. Вони цілком відповідають духу та ідеології всієї доповіді Лінчевського під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування українців за кордоном», – вважає народний депутат.

Також політик вважає, що ці слова цілком відповідають і загальній політиці МОЗ, яке у держбюджеті на цей рік погодило на лікування онкохворих на 30% менше коштів, ніж потрібно.

«Якби ми жили за європейськими стандартами, то реакція держави і суспільства була б жорсткою – відставка із зобов’язанням публічно вибачитися перед 1 мільйоном онкохворих українців, які разом зі своїми родинами щодня борються за своє життя та вірять у перемогу. Але «каста недоторканих» поки що існує в нашій країні, і вона нікуди не зникла. Можновладці продовжують цинічно насміхатися над людьми. Так, портрети змінилися, але представники цієї касти як і раніше можуть брехати, красти і порушувати Конституцію. І що найстрашніше – абсолютно безкарно», – обурилася голова Комітету Ради з питань охорони здоров’я.

Вона пообіцяла розіслати стенограму виступу Лінчевського всім народним депутатам, щоб вони змогли ознайомитися з офіційною позицією заступника в. о.  міністра.

Популярне: "Якщо сукупний дохід більше 6900": Хто в Україні більше не отримає субсидії

«І я хочу, щоб всі мене почули. Рак – виліковний! На 100%, якщо діагноз встановлено вчасно, якщо медична допомога є доступною та якісною, як у європейських країнах, а люди, які керують системою, – є гідними, чесними, моральними та професійними. Саме за це я і борюся у парламенті – щоб в нашій країні до влади приходили не тимчасові байдужі до людей псевдореформатори, а гідні професійні люди. І щоб всі хворі на онкологію, на серцево-судинні та інші хвороби мали доступ до лікування – якісного, професійного і вчасного, яке забезпечить їм впровадження загальнообов’язкового державного медичного страхування», – констатувала Ольга Богомолець.