В.о. міністра охорони здоров'я розповіла українцям, чим може загрожувати вживання м'ясних продуктів, куплених в Україні, передає Корупція.Інфо.

На своїй сторінці в Фейсбук, скандальна чиновниця зізналася, що на дуже часто на фермах використовують величезну кількість різних антибіотиків, причому не тільки для лікування, а й просто для профілактики. Введення антибіотиків повинно припинятися за кілька днів до забою тварини, але багато виробників прінебрегают цим правилом, через що в м'ясі формуються небезпечні для людини бактерії.

Популярне: "Пенсії підвищать і прив'яжуть до зарплати": Чого слід чекати українцям

азвичай, коли м'ясо тварини, яка вживала антибіотики, надходить у продаж, там залишаються вже залишки, або уламки цих препаратів. Більшість з них потім знищується під час термічної обробки м'яса – смаження, варіння, приготування в мікрохвильовій печі і запіканні. Тому загрозу перш за все представляють не антибіотики в м'ясі, а стійкі до них бактерії, які також там можуть бути присутні. Такі бактерії нечутливі до антибіотиків, а значить від хвороб, які вони викликають, вилікуватися дуже важко ", – розповіла Супрун.

Найчастіше такі бактерії виникають, якщо не дотримується переодичность введення антибіотиків, або вводитися занадто велика доза.

"Якщо тенденція зі стійкістю бактерій продовжить набирати обертів, цілком ймовірно, що людство повернеться до часів, коли хвороби, які ми, здавалося б, уже побороли, знову будуть забирати мільйони життів", – заявила вона.