Президент України Петро Порошенко до недавнього часу розглядав можливість звільнення прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана і зміни керівників кількох міністерств заради збільшення свого впливу на уряд, передає Корупція.Інфо.

Про це "Апострофу" на умовах анонімності розповів один з нардепів.

Популярне: "Відсидів у ізоляторі лише дві доби з двох років вироку": У СІЗО помер 22-річний хлопець, подробиці інциденту

На цьому пленарному тижні депутатам повинні були представити звіт про роботу уряду Гройсмана. Після розгляду документа в комітетах його заслуховують в сесійній залі – і або підтримують, або не підтримують. У разі відсутності підтримки Кабміну можуть висловити недовіру і депутати 226 голосами можуть відправити уряд у відставку. За словами джерела, саме такий варіант до недавнього часу розглядали в БПП.

"Він хотів звільнити Гройсмана. Були ідеї, що в.о. тоді стане підконтрольний йому [перший віце-прем’єр-міністр Степан] Кубів. Були ідеї і про призначення Юрія Луценка, але тоді не домовилися, і момент було втрачено. Також він (Порошенко, – "Апостроф") хотів збільшити свою квоту в уряді", – повідомив він.

Крім того, один з нардепів від БПП розповів, що в президентському оточенні розраховували замінити чотирьох міністрів: міністра інфраструктури Володимира Омеляна, міністра фінансів Олександра Данилюка, в.о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун і міністра аграрної політики Тараса Кутового. Однак від цієї ідеї поки відмовилися, так як під неї немає голосів.

"Питання відклали в довгий ящик, ніяких призначень поки не буде. Але від ідеї збільшити вплив президента в Кабміні остаточно не відмовилися", – повідомив співрозмовник.