Делегація представників Генеральної прокуратури України з 24 по 30 червня перебуває з робочим візитом у Китайській Народній Республіці. Про це повідомили у відділі зі зв'язків з громадськістю Генпрокуратури, уточнивши – поїздка в Піднебесну відбувається на запрошення китайської сторони, передає Корупція.Інфо
До складу української делегації входять генеральний прокурор Юрій Луценко, його заступник Євген Єнін і прокурор Одеської області Олег Жученко. Як уточнюють в прес-службі ГПУ, в ході серії запланованих зустрічей планується обговорення питань двостороннього співробітництва, а також обміну досвідом в частині функціонування системи кримінальної юстиції України та Китаю.
Як повідомляється на сайті Генпрокуратури, в ході візиту вже відбулися робочі зустрічі Юрія Луценка з Генеральним прокурором Верховної Народної прокуратури КНР Чжаном Цзюнєм, а також Головою Верховного народного суду КНР Чжоу Цянем і Главою Національної спостережної комісії КНР Яном Сяоді.
Крім цього, робочим планом поїздки передбачається проведення переговорів з керівником прокуратури Шанхая.
Що входить до складу української делегації заступник голови ГПУ Євген Єнін на своїй сторінці в Facebook вже поділився першими враженнями від візиту. За його словами, "овіяне міфами правосуддя в Китаї в реальності виглядає дещо інакше, ніж багато хто уявляє собі в Україні". На підтвердження цього Енин привів три знакові, на його думку, особливості китайської системи правосуддя. Серед них заміна страт засуджених за корупцію в тому випадку, якщо обвинувачені погоджуються компенсувати завдані економічні збитки.
Додамо, що за час перебування Луценка на державних посадах в Україні це вже як мінімум другий офіційний візит Юрія Віталійовича в Піднебесну. Про перший стало відомо навесні 2009 року, коли він займав пост глави МВС, і тоді цей вояж трапився незабаром після скандального інциденту в аеропорту Франкфурта (за даними німецьких ЗМІ Луценко там влаштував п'яний дебош, що він сам, втім, спростовував), і також супроводжувався конфузом.
Тоді у Луценка, який повертався з Кореї через КНР в аеропорту Пекіна відбулася неофіційна зустріч з представниками китайської поліції. За словами прес-секретаря міністра внутрішніх справ, темою розмови був обмін досвідом у правоохоронній сфері.
Однак, як писала газета "Факти", "підсумки настільки корисною в професійному плані поїздки кілька затьмарила інформація", оприлюднена в ЗМІ. Тоді в розпорядження журналістів потрапила листування українських послів в Китайській Народній Республіці та Кореї. Зокрема, представник України в Китаї Сергій Камишов з грифом "дуже терміново" відправив колезі в Республіці Корея Олександру Бєлашову лист, в якому йшлося про те, щоб пана Луценка поінформували про правила поведінки в Китаї.
Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект
Підставою для згаданого листа було прохання офіційних органів КНР, зокрема, відділу міжнародного співробітництва міністерства громадської безпеки КНР, "попередити пана міністра, що під час перебування в Китаї він повинен дотримуватися китайських законів і поводитися належним чином". Як повідомив свого колегу в Кореї посол України в Китаї: "Виходячи з особливостей місцевого протоколу, таке попередження, що не означаючи заборони на в'їзд Юрія Луценка до Пекіна, рівнозначне санкціонованому сигналу щодо небажаності такого візиту з точки зору правоохоронних органів Китаю".
Після оприлюднення в ЗМІ фрагментів дипломатичного листування прес-служба політсили Юрія Луценка – партії "Народна самооборона", зажадала терміново звільнити послів України в Німеччині, КНР і Кореї.