Надання охорони МВС України громадянину США Леву Парнасу – це дивно, і розслідування має це прояснити. Так коментує листування Арсена Авакова з Левом Парнасом колишній високопосадовець Пентагону, а нині старший директор Центру Пенн-Байдена Майкл Карпентер.

“Що стосується гарантій безпеки, які були надані Леву Парнасу в Україні, я просто вважаю це неймовірним і дивним. Те, що громадянин США, який бере участь у подібній політичній операції, може отримати гарантії високого рівня від чиновника в українському уряді, я вважаю це дивним. Мені хотілося б дізнатися більше, оскільки я не знаю конкретики, але розслідування, сподіваюся, прояснить хоча б частину цього”, – розповів “Голосу Америки” Карпентер.

На якій підставі Аваков надав охорону Леву Парнасу, і хто оплачував ці послуги, – задається питанням громадська організація “Центр протидії Корупції”. На своїй сторінці у Фейсбук Центр оприлюднив заяву: “Якщо ця охорона була державна, то на якій підставі державний орган України охороняв приватного іноземного громадянина?”

Крім співпраці з Руді Джуліані, за даними видання Reuters, Лев Парнас працював кілька місяців перекладачем для юристів Дмитра Фірташа.

“Лев Парнас – приватний громадянин іноземної держави. … Надати державну охорону такій особі незаконно. Це зловживання владою Арсена Авакова”, – написала серед іншого на сторінці у Twitter виконавча директорка Центру протидії корупції Дарія Каленюк.

На прохання журналістів американського видання Buzzfeednews прокоментувати надання охорони американцю Леву Парнасу, речник Авакова відповів: “Без коментарів”.

У вівторок Комітет з розвідки Палати представників США оприлюднив у справі імпічменту президента Трампа нові документи, надані американським бізнесменом Левом Парнасом до Конгресу США.

Документи, серед іншого, містять обмін повідомленнями між Левом Парнасом, українськими посадовцями та американськими діячами.

Варто зазначити, що нещодавно – прес-служба Кабміну України назвала зарплати міністрів за 2019 рік. Глава МВС Арсен Аваков виявився лідером.

За минулий місяць Аваков, за оприлюдненою інформацією, заробив понад 100 тис. гривень. Дохід прем’єр-міністра Олексія Гончарука склав 60,4 тис. гривень.

Найменше платню в українському уряді отримує міністр Дмитро Дубілет – 32,4 тис. гривень.

Варто Зазначити, що розлючений Володимир Зеленський, заявив про неприпустимість таких заробітних план, та доручив Кабміну, переглянути систему виплат та доповісти йому.