У неділю, 19 вересня, у віці 71 року пішов з життя ексмер Рівного (1990−1993) Іван Федів.
Про смерть політика написали у Facebook кілька публічних осіб, зокрема ексзаступниця мера, депутатка Рівнеради Галина Кульчинська. Інформацію про смерть Федіва у коментарі Суспільному підтвердила головна лікарка Сколівської центральної лікарні Львівської області Оксана Яремко.
Причиною смерті Іван Федіва стала гостра серцева недостатність, пишуть місцеві видання. У ЗМІ зазначає, що в останні роки ексмер боровся з онкозахворюванням.
Зі сторінки Івана Федіва у Facebook відомо, що 18 вересня його ушпиталили до лікарні на Львівщині, а у його дописі від 16 вересня йдеться, що його прооперували у Рівному.
За даними ЗМІ, Федіва поховають у рідному селі його батьків — Крушельниці Сколівського району на Львівщині.
Іван Федів керував Рівним з 22 травня 1990 року по 2 вересня 1993 року. Він став першим головою міста після відновлення Україною незалежності.
До цього Федів очолював міську раду міста. Саме під його керівництвом міськрада Рівного ухвалила рішення про не підтримку реакціонерів з московського ДКНС. Це було перше таке рішення міської ради в Україні. Вже після Рівного подібні ухвали та звернення почали приймати інші міста.
Смерть Івана Осиповича підтвердила Світлана Шкуратюк. Ось що вона пише на своїй сторінці у фейсбук:
“Сьогодні пішов з життя справжній патріот, людина з полум’яним серцем, перший мер Рівного в незалежній Україні, вірний друг- Іван Федів.
Іван Осипович був дуже світлою людиною. Навіть його останній пост був пронизаний вдячністю до людей. Кращі люди йдуть з нашого життя, але навіки залишаться в нашій пам’яті.
Ми будемо завжди вдячні йому за синьо-жовтий прапор над міськрадою, за українські школи в Рівному, за те, що відкривав нам світ; за дружбу та підтримку. Вічна пам’ять”.
Останній пост Івана Федіва, про який згадує Світлана Шкуратюк був таким:
Про життя і з життя
Знову доля мене занесла в медицину. Тепер це був екстремальний випадок і мені прийшлося познайомитись з системою екстреної медичної допомоги, включаючи швидку допомогу та реанімацію.
Мушу відмітити ефективність та оперативність надання швидкої допомоги в моєму випадку. Автомобіль швидкої прибув до місця виклику на протязі 10 хвилин. Медперсонал оперативно оцінив ситуацію і надав необхідну допомогу.
Каретою швидкою ми були доставлені в приймальне відділення Комунальної лікарні сколівської ОТГ (точної назви не знаю). Медичний персонал приймальної та реанімації спрацював на вищому рівні. Це надзвичайно важливо, бо тут секунди вирішують долю людини.
У відділенні персонал оперативно надав кваліфіковану допомогу і врятував мені життя. Я щиро вдячний усім, залученим в цій ситуації і особливо медичним сестрам, санітаркам та черговому лікарю. На наступний день мої враження підсилила черговий лікар Наталія Борисівна Козак.
В даному випадку усе було на вищому рівні. Можливо хтось знає і інші, не такі позитивні випадки, але цей допис ніяк не для вираження співчуття, а крапелька позитиву в негативні випади проти української медицини.
Любу систему творять конкретні люди, за що несуть персональну відповідальність. Проблем багато, але вирішувати їх маємо усі разом, вкладаючи свою і конкретну часточку.
Доброго вечора Україно!”, – написав він.
Офіційне представництво президента поки що не висловлювало співчуття рідним Івана Федіва.