На зустрічі з представниками парламентських фракцій президент Володимир Зеленський переконував, що про капітуляцію України після підписання так званої “формули Штайнмаєра” не йдеться, але пояснити свою позицію з трибуни Ради відмовився.


Про це розповіли співрозмовники “Української правди” у фракціях

Так джерела УП розповідають, що на зустрічі з головами фракцій Зеленський був дуже нервовий, але переконував, “що все буде добре, він все розрулить і парламент може розслабитися”.

“Зеленський говорив, що все буде добре. Ніяких виборів без контролю територій”, – зазначило джерело.

Водночас голови фракцій пропонували вийти у сесійну залу і повторити це все з трибуни Верховної Ради. Але Зеленський відмовився: сказав, що це вже зайве, тому що він публічно виступив у напередодні і “все пояснив”.

Нагадаємо, 1 жовтня на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську домовились про розведення силу Петрівському та Золотому.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна погодила так звану “формулу Штайнємара”щодо виборів на окупованому Донбасі і пояснив, чому не слід її боятися.

Одразу після брифінгу Зеленського націоналістизаявили про державну зраду та “безстрокову акцію проти капітуляції”. Вони прийшли на Банкову.

Також учасники мітингу проти імплементації “формули Штайнмаєра” зібрались на Майдані Незалежності.Уночі 2 жовтня вони розійшлися, але заявили, що планують 2 жовтня зібратись під стінами Верховної Ради та на Майдані.

Фракції “Європейська солідарність”, “Голос” і “Батьківщина” розкритикували узгодження тексту так званої “формули Штайнмаєра” президентом Володимиром Зеленським.

Вони висували вимоги скликати закрите засідання парламенту за участю Зеленського, або зібрати лідерів парламентських фракцій і детально пояснити, що підписано в Мінську та на які дії надана згода.

Також із критикою заяви Зеленського виступили екс-представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний та екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін.