Оперативна обстановка на Східному напрямку залишається складною, розповідає командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський.
З метою зупинити наступальні дії наших військ в районі Бахмута ворог активно перекидає на цей напрямок додаткові сили і засоби, основу яких складають частини повітряно-десантних військ.
Водночас ворог перейшов у наступ на Куп’янському напрямку, поставивши перед собою мету розгромити наші війська в районі Куп’янська і продовжити наступ в глибину наших бойових порядків.
У таких непростих умовах відвідав бойові бригади нашого угруповання і зустрівся з командирами частин для корегування наших планів і вирішення на місці проблемних питань.
Звичайно, зустрівся з нашими військовослужбовцями у кожній із бригад, вручив кращим воїнам відзнаки, цінні подарунки та сертифікати грошових премій.
Окремо з командирами відпрацювали і прийняли всі необхідні рішення для стабілізації обстановки на Лиманському напрямку.
Всі командири розуміють важливість поставлених завдань щодо знищення противника, продовження наступальних дій та утримання оперативної ініціативи на нашому боці.
Ми продовжуємо рухатися вперед, крок за кроком звільняючи нашу землю.
Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан не сумнівається, що українські військові успішно наступають на півдні Бахмута. Там вони захоплюють важливі висоти й відкривають нищівний вогонь по окупантах.
Він дав високу оцінку результатам дій захисників у районі Кліщіївки та Курдюмівки.
Захоплюємо важливі висоти цієї місцевості та ведемо оперативний контроль все більшої території. Коли на ці висоти підіймаються наші артилеристи, вони включають режим знищення армії противника: півтори – дві роти росіян наші хлопці мінусують за добу,– повідомив військовий експерт 24 Каналу
У районі Кліщіївки та Курдюмівки є просування ЗСУ – 200, 300, 500 метрів, а подекуди до одного кілометра звільненої території.
Останнім часом, протягом тижня, росіяни посилено укріплюють Бахмутський напрямок. Перекидають у район Бахмута велику кількість живої сили та технічних засобів, тобто кількісним тиском намагаються зупинити контрнаступ ЗСУ.
Втім, Сили оборони використовують моменти, коли окупанти виходять із окопів: контратакують ворога і покращують результат роботи українського війська.
Водночас воєнний оглядач BBC Україна Кирило Данильченко звертає увагу на ще один важливий аспект. Мінні поля, фугаси, дистанційна постановка комбінованих мінних загороджень, а також різні пристрої розмінування, на зразок ЗРП-2 “Тропа”, залишаються ефективними у сучасній війні. Особливо у зв’язці з роботою артилерії та скидами боєприпасів з дронів.
Від встановлених мін неможливо прикритися димовою завісою вдень, як це працює з артилерією.
А вночі під час руху на техніці через мінне поле є ризик вилетіти з вузької протраленої чи розмінованої “тропи” або ж налетіти на малу групу, що поставить протитанкову міну на вже безпечну дорогу.
Тому потрібні важкі багатомісячні тренування бійців на полігонах, розвиток інженерної розвідки, навчання роботі з установками розмінування.
Не завжди це можливо, коли на лінії використовуються підрозділи територіальної оборони та нещодавно мобілізовані.
Але підготовка саперів та інженерів – ключове завдання для успішних наступів в умовах сучасної великої війни.
Українці, тим часом, наступають, долаючи завзятий опір супротивника.
Чи можливий прорив ліній оборони російської армії на півдні, вихід до перешийка та загроза Криму? Жодна армія світу не зможе витримати, якщо в неї за добу знищують батарею “Ураганів”, дві батареї САУ та вибивають ствольну артилерію десятками.
Вирішальними можуть стати постачання сотень тисяч снарядів, тисяч дронів, додаткової ствольної артилерії, радарних систем для контрбатарейної боротьби і сотень обіцяних БМП та танків.