Колишній народний депутат України від "Свободи" Ірина Фаріон обурилася через мовний скандал у дитсадку Одеси.

Вона заявила, що з такими людьми, як завідувачка дошкільним закладом, яка відмовилася проводити свята українською мовою, марно розмовляти. Екс-нардеп висловила переконання в тому, що українофоби розуміють тільки мову сили. Свою позицію політик виклала на особистій сторінці у Facebook.

"Ось, панове, яка повинна бути реакція на це чудовисько з суфіксом -енко-о, воно ж бо виродок! У притомної людини? Пояснювати? Вимагати? Просити? Чи таки мастити? Найбільше ненавидять те, що зрадили. Мерзота у всій красі", — бурхливо відреагувала Фаріон.

Під її постом розгорнулася дискусія, в якій українці також висловлювали своє обурення через ганьбу педагога Раїси Кравченко. Вони пропонували радикально боротися з противниками української мови, відправляючи їх в Росію і забороняючи працювати в держустановах.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Потрібно таких відправляти на історичну батьківщину, втім, все залежить від нас!", "Тому що немає закону, який би її зобов'язав говорити державною мовою. Тому вона говорить на "якій їй зручно", "Квиток на дорогу!", "А прізвище чисто "російське"!", "Може, це прізвище її чоловіка, хіба мало таких в Україні, хоча серед українців чимало покидьків, які перепльовують москалів в ненависті до української мови", "Треба звільнити її з посади без права працювати в навчальних закладах", "Таке ж чудовисько в нашому Дніпровському садку! Мого україномовного сина вчить пісні "Голубой вагон". І це свідомо! І навмисно! Просто зла не вистачає!" — обурюються люди.

"Може (а скоріше, що так воно і є!), їй не потрібно! Але дітям для їх майбутнього — потрібно! То виходить, що вона не потрібна дітям, і їй нема чого робити на тій посаді. Це, як мінімум, аморально! І протизаконно те, що вона робить і говорить", "Звільнити негайно!", "Пояснення не дійде. Таки мастити!", "Щоб їй в горлі пір'я поросло!", "Треба дієвий закон для звільнення за часів агресії Раші, це необхідність. Вони починають підіймати свої зміїні голівки", "А чи потрібна така завідувачка?" — продовжують обурюватися українці.

Зазначимо, що одна з коментаторів розповіла, що завдяки небайдужим батькам, все ж вдалося домогтися звільнення одіозної виховательки і перевірки дитсадка, де спвлвхнув скандал.